E hënë, 17 Janar, 2022
5.5 C
Tirana

Gjermania regjistron rritje të numrit të të prekurve nga COVID-19

Gjermania ka regjistruar 1,478 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, duke shënuar ditën e katërt që numri i të prekurve është rritur.

Numri total i të infektuarve me këtë virus i është afruar shifrës 160,000 ndonëse rreth 75 për qind e tyre janë shëruar.

Aktualisht është thënë se janë vetëm 34,672 raste aktive.

Numri i të vdekurve që lidhen me sëmundjen Covid-19, që shkakton koronavirusi është rritur për 173, apo në total 6,288.

Autoritetet gjermane kanë nisur të lehtësojnë masat e izolimit javën e kaluar.

Ende nuk është e qartë nëse zyrtarët ia atribuojnë këtij vendimi rritjen e numrit të të prekurve – mirëpo sondazhet tregojnë se shumica e gjermanëve janë kundër përshpejtimit të procesit të kthimit në normalitet. /Rel

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...