E hënë, 25 Maj, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

bilanci

Shqipëria kalon pragun e 1 mijë rasteve me koronavirus, bilanci për 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë regjistruar 6 raste të reja me koronavirus në Shqipëri, në 24 orët e fundit. Katër prej rasteve...

Bilanci/ Një tjetër person humb jetën nga koronavirusi në Greqi

Një tjetër person ka humbur jetën nga koronavirusi sot në Greqi. Bëhet fjalë për një 89-vjeçar, i cili ishte shtruar në spitalin Attikon. Kështu shkon...

Kina nuk regjistron asnjë rast me koronavirus në 24 orët e fundit

Për herë të parë që nga shpërthimi i pandemisë, Kina nuk ka regjistruar asnjë rast të ri me koronavirus në bilancin e 24 orëve. Komisioni...

Kosova kalon pragun e 1 mijë infektimeve/ Bilanci për 24 orët e fundit

Kosova ka regjistruar në 24 orët e fundit 21 raste të reja me koronavirus. 19 prej këtyre rasteve janë shënuar vetëm në qytetin e...

Itali/ Ulet numri i viktimave në krahasim me një ditë më parë

Për të tretën ditë radhazi, Italia po regjistron një rënie të numrit të viktimave të shkaktuara nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit, në vendin...

Itali/ Si paraqitet gjendja nga koronavirusi, bilanci për 24 orët e fundit

Italia ka regjistruar sot një rënie të lehtë të numrit të viktimave nga koronavirusi, në krahasim me një ditë më parë. Gjatë 24 orëve të...

Koronavirusi/ Bilanci i Mbretërisë së Bashkuar për 24 orët e fundit

Teksa situata nga koronavirusi në vendet e tjera të Evropës si Itali, Spanjë dhe Francë duket të jetë përmirësuar, ky nuk është rasti për...

Itali/ Bilanci nga koronavirusi për 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit, në Itali janë regjistruar 161 viktima nga koronavirusi, një shifër e ngjashme kjo me bilancin e djeshëm ku u...

Bilanci/ Si paraqitet gjendja nga koronavirusi në Itali për 24 orët e fundit

Italia shënoi dje ditën më të mirë që nga shpërthimi i pandemisë së koronavirusit, duke shënuar më pak se 100 viktima. Por numri i viktimave...

Francë/ Ulje e ndjeshme e numrit të viktimave nga koronavirusi, në 24 orët e fundit

Situata nga koronavirusi në Francë vijon të përmirësohet, teksa ditën e sotme vendi ka shënuar një rënie të ndjeshme të numrit të viktimave. Gjatë 24...

Të fundit

Basha zbret në terren: Në çdo cep të Shqipërisë bizneset po mbyllen

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ditën e sotme zbriti në terren për të mbikëqyrur situatën në të cilën ndodhen bizneset e vogla. Kreu i opozitës...

Alibeaj: Mazhoranca, e vetmja palë që do të shkelmojë Reformën në Drejtësi

Ish-ministri i Drejtësisë, Enkelejd Alibeaj ka komentuar deklaratat e ambasadores amerikane, Yuri Kim, lidhur me Reformën në Drejtësi. I ftuar në rubrikën “Opinion” në News24,...

Historia e dhimbshme e 77-vjeçares shqiptare që ka 23 vite që jeton në një kabinë elektrike

Violeta Mita Bejleri është 77 vjeç dhe 23 vitet e fundit të jetës së saj i ka kaluar në një kabinë elektrike. Në një intervistë...

“Unë s’jam dele”, Florjan Binaj shpërthen ndaj Ramës

Aktori Florjan Binaj ka shprehur revoltën e hapur, ndaj rregullave të marra në kuadër të masave kundër përhapjes së COVID-19. Me anë të një...

Zbulohen dosjet e diktaturës për aktorët e njohur: Robert Ndrenikës iu arratis vëllai

Publikohen disa dokumente të panjohura të nxjerra nga fondi i ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së që i përkasin vitit 1989 dhe bëjnë fjalë mbi një korrespodencë...
WhatsApp KONTAKTO TT