E martë, 25 Janar, 2022
-0.5 C
Tirana

Tronditen lojtarët e Barcelonës, klubi ul rrogat në mënyrë marramendëse

Barcelona ka dalë me një komunikatë zyrtare ku ka njoftuar se ka ulur rrogat e futbollistëve duke i shpëtuar krizës financiare. Yjet e Barcas kanë rëndë dakord me klubin që të kenë një reduktim prej 122 milionë eurosh në borderonë e pagave.

Një lëvizje e tillë i jep frymëmarrje klubit pas një periudhe shumë të vështirë financiare në sezonin 2019-20. Bilancet e edicionit të kaluar kishin rritje të mëdha të borxhit.

Lojtarët kanë rënë dakord, por Barca nga krahu tjetër duhet të paguajë 50 milionë euro në një periudhë 3-vjeçare.

Futbollistë si Pique dhe Ter Stegen që kanë rinovuar deri në vitin 2024 kanë ulur momentalisht pagat e tyre, që më pas t’i rimbursohen në vazhdim.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertogrul”

Aktori i njohur turk, Ayberk Pekcan, ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare. I ndjeri ka luajtur në serialin “Ertogrul” dhe “Osman”. Mediat turke thonë se...

Gjirokastritët dhe korçarët më punëtorë, Lezha, Dibra dhe Tirana më “dembele”

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga: Mero Baze Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

“Blindohen” zgjedhjet në Shoqatën e Tiranës, hyrja me kartë identiteti

Në orën 15:00 do të nisin zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Aktualisht është vënë re prezencë e forcave të policisë private,...

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...