E enjte, 4 Mars, 2021
17 C
Tirana

Etiketa

rindërtimi

Rama: Mandati i tretë, që të mos ndërpritet ndërtimi i vendit

Kryeministri Edi Rama ka treguar sërish një prej arsyeve se pse kërkon mandatin e tretë. Ai ka postuar dy foto në rrjetet sociale, ku...

Rindërtimi/ Rama: Ata që hyjnë në lagjet e reja, do ndjehen shumë më mirë

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një bashkëbisedim me qytetarë të Tiranës, ku në fokus ishte procesi i rindërtimit. Gjatë fjalës së tij, Rama u shpreh se...

Rama: Më tregoni një vend që ka rindërtuar pas tërmetit më shpejt se sa ne

Kryeministri Edi Rama zhvilloi ditën e sotme një bashkëbisedim me qytetarët në Durrës. Gjatë fjalës së tij, Rama tha se nga 11.200 familje vetëm 633...

Apartamentet në Laç nga Turqia/Erdogan: Trishtimi juaj është edhe yni

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, ka përshëndetur nga Ankaraja përmes një video- konference fillimin e ndërtimit të qindra banesave të cilat mbetën të shkatërruar...

“Askush s’do mbetet vetëm përballë çdo pabesie”, Rama nxjerr videon

Kreu i qeverisë Edi Rama, e ka nisur ditën me një premtim të madh. Teksa ka shpërndarë në rrjetin social Facebook pamjet nga shtëpia...

“Do i kthejmë në shtëpitë e reja”, Rama jep lajmin e mirë

Procesi i rindërtimit të banesave të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit, nuk ka ndalur. Rama ka ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale, pamjet e...

Kazani i FMN që dogji fabulën e rindërtimit

Nga: Andi Bushati Pak ditë më parë, një vjetori i tragjedisë së rëndë të 26 nëntorit, pati si epilog ndeshjen mes propogandistëve dhe kritikëve të...

Rama bën bilancin e rindërtimit: Politikanët nuk janë të gjithë njësoj

Kryeministri Edi Rama, teksa ka bërë një bilanc të punës së deritanishme për rindërtimit në lidhje me demët e shkaktuara nga tërmeti, i është...

Tërmeti/ Ahmetaj: Familja e fundit e dëmtuar hyn në shtëpi në vitin 2022

Ministri i Shtetit për Rindërtimin Arben Ahmetaj, ka thënë se brenda majit 2021, të gjitha shtëpitë individuale të qytetarëve që u dëmtuan nga tërmeti...

Tronditen lojtarët e Barcelonës, klubi ul rrogat në mënyrë marramendëse

Barcelona ka dalë me një komunikatë zyrtare ku ka njoftuar se ka ulur rrogat e futbollistëve duke i shpëtuar krizës financiare. Yjet e Barcas...

Të fundit

Kryemadhi: Ahmetaj është frikacak, nuk e mban dot burgun

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi është shprehur se kohët e fundit ka ndryshuar mendim për ministrin Arben Ahmetaj. E ftuar në “Opinion”...

E mori me kredi, pas një viti e gjysmë përmbarimi e nxjerr nga shtëpia

Jorida Davidhi ka denoncuar sot në emisionin “Stop” se në vitin 2013 ka marrë një kredi të butë përmes Bashkisë Tiranë dhe një institucioni...

Kryemadhi: Dola kundër inceneratorëve, Koka u ankua tek ish-kryetari i LSI

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Intehrim, Monika Kryemadhi ka folur në emisionin “Opinion” në lidhje me denoncimin e saj për inceneratorët. Kryemadhi tha se eksponentë...

Deklarata për dorëheqje/ Spahiu jep 6 argumente pse Meta nuk do e mbajë fjalën

Juristi i njohur, Kreshnik Spahiu duke komentuar deklaratat e Presidentit Ilir Meta së fundmi lidhur me zgjedhjet e ardhshme, tha se Kreu i Shtetit...

Kush është ishulli më misterioz, më i izoluar dhe më i rrezikshëm në planet?

Një ishull i pandikuar nga civilizimi modern. A ekziston? Po. Në Oqeanin Indian, populli sentinelez ka jetuar në një ishull të vogël për më...