E shtunë, 28 Mars, 2020
13 C
Tirana

Mbyllen kopshtet dhe çerdhet, Veliaj nxjerr videon: Nisëm dezinfektimin

Lexo edhe ...

Formulari që duhet të plotësojë biznesi i vogël për të marrë “pagën e luftës”

Mbi 60 mijë persona të punësuar në subjektet e biznesit me të ardhura vjetore deri në 14 milion lekë do të përfitojnë pagën minimale...

Giroud: “Prioriteti im ishte Interi, projekti më interesant”

Sulmuesi: "Lazio, Lyon dhe Tottenham gjithashtu më kërkuan, por Chelsea nuk më la të shkoj" Inter kishte menduar Olivier Giroud në janar si zëvendës të...

Koronavirusi/ “Trembet” edhe Rusia, merr vendimin drastik

Presidenti rus Vladimir Putin gjatë daljeve të tij mediatike, teksa komentonte situatën e shkaktuar nga koronavirusi, gjithnjë theksonte se “situata është nën kontroll”. Edhe pse...

Juve, ulja e pagave: CR7 dhe senatorët janë me Chiellini

Kapiteni bardh e zi ka bindur të gjithë të reduktojne pagen për t'u përballur me ndalesën e imponuar nga urgjenca e koronavirusit Në pritje të...

Të gjithë çerdhet dhe kopshtet në kryeqytet do të qëndrojnë të mbyllura përkohësisht. Kjo masë është ndërmarrë për parandalimin e prekjes nga koronavirusi. Bashkia e Tiranës njofton se po vijon dezinfektimet në këto institucione parashkollore, që të jenë gati për rihapjen e tyre.

“Vendimi për shkollat vlen edhe për kopshtet e çerdhet! Dhe pse fëmijët nuk paraqesin rrezikshmëri, mund të jenë bartës që prekin më pas gjyshërit e tyre, që janë me të rrezikuar. Ndërkohë po vijojmë dezinfektimet që të jemi gati kurdo që vendoset rihapja”, shkruan Veliaj në një postim në Facebook.

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu tha se janë 14 persona që kanë pasur kontakte me 2 të infektuarit me koronavirus në Shqipëri, dhe aktualisht janë izoluar.

Në një konferencë për shtyp, ministrja u shpreh se kanë testuar 65 raste dhe 2 prej tyre rezultuan pozitivë. Aktualisht po priten analizat e 14 personave, pasi kanë pasur kontakte me 2 të infektuarit. Ministrja theksoi se janë marrë masat, dhe janë gati planet e veprimit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Formulari që duhet të plotësojë biznesi i vogël për të marrë “pagën e luftës”

Mbi 60 mijë persona të punësuar në subjektet e biznesit me të ardhura vjetore deri në 14 milion lekë do të përfitojnë pagën minimale...

Giroud: “Prioriteti im ishte Interi, projekti më interesant”

Sulmuesi: "Lazio, Lyon dhe Tottenham gjithashtu më kërkuan, por Chelsea nuk më la të shkoj" Inter kishte menduar Olivier Giroud në janar si zëvendës të...

Koronavirusi/ “Trembet” edhe Rusia, merr vendimin drastik

Presidenti rus Vladimir Putin gjatë daljeve të tij mediatike, teksa komentonte situatën e shkaktuar nga koronavirusi, gjithnjë theksonte se “situata është nën kontroll”. Edhe pse...

Juve, ulja e pagave: CR7 dhe senatorët janë me Chiellini

Kapiteni bardh e zi ka bindur të gjithë të reduktojne pagen për t'u përballur me ndalesën e imponuar nga urgjenca e koronavirusit Në pritje të...

Basha flet për situatën e krijuar nga COVID-19: Do e them troç

Kryetari i PD-së Lulzim Basha në emisionin “Kjo Javë” foli për situatën e shkaktuar nga koronavirusi në vend. “Sot 2 javë pasi kërkoj marrje masash...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT