E shtunë, 28 Mars, 2020
13 C
Tirana

Të infektuarit/Dogana e Hanit të Hotit: 28-vjeçari ka kaluar nga Murriqani

Lexo edhe ...

COVID-19/ Basha: Unë nuk kam frikë, ja për kë shqetësohem

Kryetari i PD-së Lulzim Basha në një lidhje live për emisionin “Kjo Javë” në “News 24” deklaroi se ai vetë nuk ka frikë nga...

Formulari që duhet të plotësojë biznesi i vogël për të marrë “pagën e luftës”

Mbi 60 mijë persona të punësuar në subjektet e biznesit me të ardhura vjetore deri në 14 milion lekë do të përfitojnë pagën minimale...

Giroud: “Prioriteti im ishte Interi, projekti më interesant”

Sulmuesi: "Lazio, Lyon dhe Tottenham gjithashtu më kërkuan, por Chelsea nuk më la të shkoj" Inter kishte menduar Olivier Giroud në janar si zëvendës të...

Koronavirusi/ “Trembet” edhe Rusia, merr vendimin drastik

Presidenti rus Vladimir Putin gjatë daljeve të tij mediatike, teksa komentonte situatën e shkaktuar nga koronavirusi, gjithnjë theksonte se “situata është nën kontroll”. Edhe pse...

Dogana e Hanit të Hotit bën me dije se dy shtetasit e konfirmuar me koronavirus nuk kanë kaluar në këtë pikë kufitare, por janë futur nga Murriqani.

Zyrtarë të kësaj dogane kanë thënë për “Panorama” se njëri nga dy shtetasit (babai), nuk rezulton i regjistruar as në doganën e Hanit të Hotit dhe as në atë të Murriqanit.

Mësohet se i biri 28-vjeçar është larguar nga Shqipëria në janar dhe është rikthyer në 26 shkurt.

“Dogana e Hanit te Hotit deri tani rrezon deklaratën e Ministrisë se Shëndetësisë. Shtetasi 28 vjeçar, për te cilin ministria ka dhëne emrin nuk rezulton se ka kaluar ne doganën e Hanit te Hotit por atë te Muriqanit. Po ashtu babai i tij nuk rezulton i regjistruar as në Murriqan as në Hanin e Hotit.

Efektivet e shërbimit në piken e Hanit te Hotit prej 4 orësh kane kontrolluar sistemin por nuk rezulton. Madje sistemi është kontrolluar qe nga data 19 shkurt dhe nuk ka asnjë person me atë emër. Shtetasi P.K, 28 vjeç rezulton qe ka hyre drejt Shqipërisë nga Murriqani ndërsa babai nuk rezulton i regjistruar ne asnjë prej doganave. 28-vjeçari është larguar nga Shqipëria ne janar dhe është rikthyer ne 26 shkurt”, bën të ditur Dogana e Hanit të Hotit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

COVID-19/ Basha: Unë nuk kam frikë, ja për kë shqetësohem

Kryetari i PD-së Lulzim Basha në një lidhje live për emisionin “Kjo Javë” në “News 24” deklaroi se ai vetë nuk ka frikë nga...

Formulari që duhet të plotësojë biznesi i vogël për të marrë “pagën e luftës”

Mbi 60 mijë persona të punësuar në subjektet e biznesit me të ardhura vjetore deri në 14 milion lekë do të përfitojnë pagën minimale...

Giroud: “Prioriteti im ishte Interi, projekti më interesant”

Sulmuesi: "Lazio, Lyon dhe Tottenham gjithashtu më kërkuan, por Chelsea nuk më la të shkoj" Inter kishte menduar Olivier Giroud në janar si zëvendës të...

Koronavirusi/ “Trembet” edhe Rusia, merr vendimin drastik

Presidenti rus Vladimir Putin gjatë daljeve të tij mediatike, teksa komentonte situatën e shkaktuar nga koronavirusi, gjithnjë theksonte se “situata është nën kontroll”. Edhe pse...

Juve, ulja e pagave: CR7 dhe senatorët janë me Chiellini

Kapiteni bardh e zi ka bindur të gjithë të reduktojne pagen për t'u përballur me ndalesën e imponuar nga urgjenca e koronavirusit Në pritje të...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT