E enjte, 21 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

koronavirus

Një rast me koronavirus në redaksinë e emisionit të famshëm në Itali

Së fundmi, në Itali, është konfirmuar një rast me koronavirus në redaksinë e emisionit të famshëm “Le Iene”. Për pasojë raportohet se është pezulluar programi. Mediat...

21 të infektuar me koronavirus brenda 25 orëve në Greqi

Brenda 25 orësh janë evidentuar 21 raste të tjera me koronavirus në Greqi. Sikundër edhe Italia, po kështu edhe Greqia po ecën me ritme...

Shkon në 66 numri i të infektuarve me koronavirus në Greqi

Numri i personave të infektuar me koronavirus në Greqi ka shkuar në 66. Raportohet se vetëm ditën e sotme janë konfirmuar 21 raste të reja. Fatmirësisht...

Silva Bino e ISHP: Ja sa kushton analiza e koronavirusit dhe si kryhet ajo

Shefja e Departamentit të Epidemiologjisë dhe Kontrollit të Sëmundjeve Infektive në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino, ishte i ftuar në emisionin “Kjo Javë”...

U dyshua me koronavirus/Dalin përgjigjet e analizave për 50-vjeçaren nga Lushnja

Ditën e djeshme një 50-vjeçare nga Lushnja u soll me emergjencë në QSUT, pasi dyshohej se ajo ishte infektuar nga koronavirusi. Ajo u mbyll dje...

Dy zyrtarë të tjerë italianë infektohen me koronavirus

Mediat italiane bëjnë me dije se dy prefektë të dy zonave të ndryshme janë prekur nga koronavirusi. Bëhet fjalë për prefekten e Bergamos, Elisabetta Margiacchi dhe...

Koronavirusi/ Shënohen raste të reja në Maqedoninë e Veriut

Konfirmohen edhe dy raste të tjera me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, duke e çuar në 3 numrin total të rasteve të shënuara. Një çift...

Dyshohet se është me koronavirus, 50-vjeçarja nga Lushnja izolohet në QSUT

Bëhet me dije se një 50-vjeçare nga Lushnja është nisur drejt QSUT për ekzaminime, pasi dyshohet se është infektuar me koronavirus. 50-vjeçarja me inicialet M.V...

Përkeqësohet bilanci nga koronavirusi në Itali, shënohen 48 viktima të tjera

Shkon në 197 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali. Mediat italiane bëjnë me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 48 viktima....

U infektua vetëm 5 ditë pasi lindjes, foshnja arrin të mposhtë koronavirusin

Një foshnje nga Kina, që u diagnostifikua me koronavirus vetëm 5 ditë pasi kishte lindur ka arritur ta mposhtë virusin. Mu’en, i cili tashmë është...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...