E shtunë, 28 Mars, 2020
13 C
Tirana

Dy zyrtarë të tjerë italianë infektohen me koronavirus

Lexo edhe ...

COVID-19/ Basha: Unë nuk kam frikë, ja për kë shqetësohem

Kryetari i PD-së Lulzim Basha në një lidhje live për emisionin “Kjo Javë” në “News 24” deklaroi se ai vetë nuk ka frikë nga...

Formulari që duhet të plotësojë biznesi i vogël për të marrë “pagën e luftës”

Mbi 60 mijë persona të punësuar në subjektet e biznesit me të ardhura vjetore deri në 14 milion lekë do të përfitojnë pagën minimale...

Giroud: “Prioriteti im ishte Interi, projekti më interesant”

Sulmuesi: "Lazio, Lyon dhe Tottenham gjithashtu më kërkuan, por Chelsea nuk më la të shkoj" Inter kishte menduar Olivier Giroud në janar si zëvendës të...

Koronavirusi/ “Trembet” edhe Rusia, merr vendimin drastik

Presidenti rus Vladimir Putin gjatë daljeve të tij mediatike, teksa komentonte situatën e shkaktuar nga koronavirusi, gjithnjë theksonte se “situata është nën kontroll”. Edhe pse...

Mediat italiane bëjnë me dije se dy prefektë të dy zonave të ndryshme janë prekur nga koronavirusi.

Bëhet fjalë për prefekten e Bergamos, Elisabetta Margiacchi dhe prefektin e Brescia Attilio Visconti.

Rezultati i testit për prefekten Elisabetta Margiacchi u bë publik ditën e djeshme, ndërsa mësohet se gjendja e saj nuk është shqetësuese. Ajo po koordinon urgjencën e krijuar nga koronavirusi në prefekturën e saj që nga zyra.

Ndërkohë, të gjithë bashkëpunëtorët e saj më të afërt janë izoluar në karantinë. Gjithashtu, në karantinë janë vendosur edhe ata që kanë ndjekur takime me të ditët e fundit.

Ndërsa prefekti i Brescia, Attilio Visconti nuk kishte marrë pjesë në takimet e ditëve të fundit sepse ai kishte përjetuar simptomat e para.

Ai nuk është në spital, por është në karantinë në banesën e Palazzo Broletto, selia e prefekturës Brescia. “Unë do të vazhdoj të punoj. Unë jam asimptomatik dhe kjo më lejon të vazhdoj për të luftuar përhapjen e virusit”, tha ai.

Kujtojmë se deri më tani në Itali janë shënuar 197 viktima dhe mbi 4 mijë të infektuar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

COVID-19/ Basha: Unë nuk kam frikë, ja për kë shqetësohem

Kryetari i PD-së Lulzim Basha në një lidhje live për emisionin “Kjo Javë” në “News 24” deklaroi se ai vetë nuk ka frikë nga...

Formulari që duhet të plotësojë biznesi i vogël për të marrë “pagën e luftës”

Mbi 60 mijë persona të punësuar në subjektet e biznesit me të ardhura vjetore deri në 14 milion lekë do të përfitojnë pagën minimale...

Giroud: “Prioriteti im ishte Interi, projekti më interesant”

Sulmuesi: "Lazio, Lyon dhe Tottenham gjithashtu më kërkuan, por Chelsea nuk më la të shkoj" Inter kishte menduar Olivier Giroud në janar si zëvendës të...

Koronavirusi/ “Trembet” edhe Rusia, merr vendimin drastik

Presidenti rus Vladimir Putin gjatë daljeve të tij mediatike, teksa komentonte situatën e shkaktuar nga koronavirusi, gjithnjë theksonte se “situata është nën kontroll”. Edhe pse...

Juve, ulja e pagave: CR7 dhe senatorët janë me Chiellini

Kapiteni bardh e zi ka bindur të gjithë të reduktojne pagen për t'u përballur me ndalesën e imponuar nga urgjenca e koronavirusit Në pritje të...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT