E shtunë, 28 Mars, 2020
13 C
Tirana

Koronavirusi/ Shënohen raste të reja në Maqedoninë e Veriut

Lexo edhe ...

Formulari që duhet të plotësojë biznesi i vogël për të marrë “pagën e luftës”

Mbi 60 mijë persona të punësuar në subjektet e biznesit me të ardhura vjetore deri në 14 milion lekë do të përfitojnë pagën minimale...

Giroud: “Prioriteti im ishte Interi, projekti më interesant”

Sulmuesi: "Lazio, Lyon dhe Tottenham gjithashtu më kërkuan, por Chelsea nuk më la të shkoj" Inter kishte menduar Olivier Giroud në janar si zëvendës të...

Koronavirusi/ “Trembet” edhe Rusia, merr vendimin drastik

Presidenti rus Vladimir Putin gjatë daljeve të tij mediatike, teksa komentonte situatën e shkaktuar nga koronavirusi, gjithnjë theksonte se “situata është nën kontroll”. Edhe pse...

Juve, ulja e pagave: CR7 dhe senatorët janë me Chiellini

Kapiteni bardh e zi ka bindur të gjithë të reduktojne pagen për t'u përballur me ndalesën e imponuar nga urgjenca e koronavirusit Në pritje të...

Konfirmohen edhe dy raste të tjera me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, duke e çuar në 3 numrin total të rasteve të shënuara.

Një çift nga Dibra e Madhe, të cilët sapo ishin kthyer nga Italia kanë rezultuar pozitiv me virusin vdekjeprurës.

Ata janë të moshave 68 dhe 62 vjeç. Ata kanë udhëtuar me autobus së bashku me 40 persona të tjerë nga Brescia në 27 shkurt.

Çifti është vizituar të mjeku në 2 mars, por nuk kishin shfaqur shenja të sëmundjes. Ditën e sotme janë paraqitur sërish në spitalin e Dibrës ku kanë dalë pozitive. Ministri I Shëndetësisë tha se të prekurit kanë kontaktuar me disa anëtarë të familjes së tyre dhe se po merren masa edhe ndaj udhëtarëve të tjerë të autobusit.

Kujtojmë se shteti më i prekur nga koronavirusi në Ballkan është Greqia me 45 raste të konfirmuara. Më pas është Kroacia me 11, Rumania me 7, Maqedonia me 3 tashmë, Bosnja me 2 dhe Serbia me 1.

Ndërsa në Shqipëri, Kosovë dhe Bullgari nuk janë shënuar ende raste me koronavirus.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Formulari që duhet të plotësojë biznesi i vogël për të marrë “pagën e luftës”

Mbi 60 mijë persona të punësuar në subjektet e biznesit me të ardhura vjetore deri në 14 milion lekë do të përfitojnë pagën minimale...

Giroud: “Prioriteti im ishte Interi, projekti më interesant”

Sulmuesi: "Lazio, Lyon dhe Tottenham gjithashtu më kërkuan, por Chelsea nuk më la të shkoj" Inter kishte menduar Olivier Giroud në janar si zëvendës të...

Koronavirusi/ “Trembet” edhe Rusia, merr vendimin drastik

Presidenti rus Vladimir Putin gjatë daljeve të tij mediatike, teksa komentonte situatën e shkaktuar nga koronavirusi, gjithnjë theksonte se “situata është nën kontroll”. Edhe pse...

Juve, ulja e pagave: CR7 dhe senatorët janë me Chiellini

Kapiteni bardh e zi ka bindur të gjithë të reduktojne pagen për t'u përballur me ndalesën e imponuar nga urgjenca e koronavirusit Në pritje të...

Basha flet për situatën e krijuar nga COVID-19: Do e them troç

Kryetari i PD-së Lulzim Basha në emisionin “Kjo Javë” foli për situatën e shkaktuar nga koronavirusi në vend. “Sot 2 javë pasi kërkoj marrje masash...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT