E diel, 31 Maj, 2020
15 C
Tirana

Etiketa

raste

Regjistrohen 6 raste të reja me koronavirus në Mat

Mati është përfshirë sërish në zonat e prekura nga pandemia e koronavirusit. Bëhet me dije se në Njësinë Administrative Rukaj në Bashkinë e Matit...

Rritet ndjeshëm numri i rasteve të reja në vend, bilanci për 24 orët e fundit

Situata nga koronavirusi në vend duket të jetë përkeqësuar ndjeshëm në 24 orët e fundit. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë 24 orëve janë konfirmuar 25...

Kina nuk regjistron asnjë rast me koronavirus në 24 orët e fundit

Për herë të parë që nga shpërthimi i pandemisë, Kina nuk ka regjistruar asnjë rast të ri me koronavirus në bilancin e 24 orëve. Komisioni...

Premier League/ Konfirmohen 6 raste pozitive me koronavirus në testet e fundit

Liga Angleze bën me dije se gjashtë lojtarë apo pjesëtarë stafesh të 3 prej skuadrave të Premier League, kanë rezultuar pozitivë pas testeve për...

COVID-19 në Shqipëri/ Sa raste të reja janë regjistruar në 24 orët e fundit

Dr. Flutura Beqo nga Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bëri me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 13 raste të...

Rusia vijon të shënojë shifra rekord, gati t’ia kalojë edhe Spanjës për numrin e rasteve

Prej 15 ditësh tashmë, Rusia vijon të regjistrojë mbi 9 mijë raste të reja nga koronavirusi brenda një dite të vetme. Në 24 orët e...

Rritet sërish numri i rasteve të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut ka shënuar sërish një rritje të numrit të rasteve të reja me koronavirus. Në 24 orët e fundit, në vendin fqinj janë...

Rusia rekord rastesh të reja/ 125 mijë të infektuar, vetëm gjatë muajit maj

Për të dhjetën ditë radhazi, Rusia ka regjistruar më shumë se 10 mijë raste të reja nga koronavirusi në ditë. Kështu në një kohë të...

Ia kalon Italisë dhe Mbretërisë së Bashkuar, Rusia është vendi i tretë më i prekur në botë

Rusia ka regjistruar ditën e sotme një tjetër rekord, për numrin më të madh të rasteve me koronavirus brenda 24 orëve. Sipas Worldometer, ditën e...

Frikë nga një valë e dytë? Kina mbyll qytetin e Shulan-it pas rritjes së rasteve të reja

Në Kinë është ngritur sërish alarmi për një shpërthim të mundshëm të koronavirusit, teksa në Wuhan dhe Shulan janë regjistruar disa raste të reja...

Të fundit

Ekzekutohet një 53-vjeçar në Laç

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur së fundmi në Laç. Raportohet se është ekzekutuar me armë zjarri një 53-vjeçar. “Balkanweb” shkruan se në sheshin para një...

Kopshtet s’do hapen me 1 Qershor, Bashkia e Shkodrës tregon arsyen

Kopshtet dhe çerdhet në qytetin e Shkodrës nuk do të hapen në datën 1, por me 5 Qershor. Bashkia Shkodër njofton se ka zhvilluar procedurën...

Rudina Hajdari: Përse Basha do ta mbajë Ramën perandor

Pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore, deputetja Rudina Hajdari theksoi se as Partia Demokratike nuk e ka mbështetur idenë e...

Ja kush është 28-vjeçari që mbeti i plagosur në Shijak

Së fundmi disa të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në Shijak, në zonën e stadiumit. Policia raporton se në rrethana ende të paqarta ka...

Të shtëna në Shijak, plagoset në këmbë një 28-vjeçar

Së fundmi ka pasur të shtëna me armë zjarri në Shijak. Raportohet se ngjarja ka ndodhur tek stadiumi, ku në rrethana ende të paqarta është...
WhatsApp KONTAKTO TT