E enjte, 9 Korrik, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

Maqedoni e Veriut

Bilanci/ Maqedoni e Veriut regjistron 8 viktima dhe 163 raste të reja

Maqedonia e Veriut ka shënuar sërish një bilanc të lartë të rasteve me koronavirus. Sipas mediave vendase, në 24 orët e fundit janë shënuar 163...

Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut/ Ahmeti: Ja vijat e kuqe që s’i toleroj në koalicion

Politikani shqiptar në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti, ka folur në lidhje me zgjedhjet që do të mbahen në vendin fqinj më 15 korrik. I...

Maqedoni e Veriut/ Një mjek humb jetën nga koronavirusi

Në Maqedoninë e Veriut është regjistruar sot viktima e parë në radhët e bluzave të bardha nga koronavirusi. Bëhet fjalë për mjekun specialist, Arifikmet Deari,...

Rekord viktimash në Maqedoninë e Veriut, shqyrtohet mbyllja e kufijve

Maqedonia e Veriut ka shënuar rekord viktimash nga koronavirusi. Autoritetet përkatëse bëjnë me dije se në 24 orët e fundit, 15 persona kanë ndërruar jetë...

“Moment historik në Maqedoninë e Veriut”, flet kandidati shqiptar për kryeministër në vendin fqinj

Në zgjedhjet e ardhshme të Maqedonisë së Veriut, do të kandidojë për herë të parë për kryeministër edhe një shqiptar. Bëhet fjalë për Naser...

Maqedonia e Veriut e mbyll qershorin me një shifër rekord të rasteve të reja

Maqedonia e Veriut e mbyll muajin qershor me një shifër rekord të rasteve të regjistruara me koronavirus. Sipas Worldometers, vetëm për muajin e fundit vendi...

Maqedoni e Veriut/ Regjistrohen 126 raste të reja me koronavirus

Maqedonia e Veriut ka konfirmuar 4 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit, duke e çuar në 302 numrin total të personave që...

Maqedoni e Veriut/ Shënohen 9 viktima nga koronavirusi, rritet numri i rasteve

Nëntë viktima janë regjistruar në Maqedoninë e Veriut nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Kështu shkon në 286 numri total i personave që...

Pandemia/ Bëhet shqetësuese situata në Maqedoninë e Veriut

Situata në Maqedoninë e Veriut kohët e fundit është bërë shqetësuese për shkak të koronavirusit. Përgjatë 24 orëve të fundit, në MV, kanë ndërruar jetë...

Gazetarja shqiptare përplaset nga makina sapo doli nga zyrat e punës

Gazetarja e Tv Klan në Maqedoninë e Veriut, Xhumadije Ibrahimi, është përfshirë ditën e djeshme në një aksident. Mediat maqedonase bëjnë me dije se gazetarja...

Të fundit

A duhej të jepte dorëheqjen Thaçi pas publikimit të aktakuzës? Përgjigjet Haradinaj

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur rreth ftesës që Gjykata Speciale i ka çuar presidentit Thaçi, për t’u paraqitur në Hagë. Kujtojmë se Haradinaj...

Durrës/ Përfshihen nga flakët 3 shtëpi të vjetra

Së fundmi, 3 shtëpi të vjetra janë përfshirë nga flakët në lagjen 5 të qytetit të Durrësit. Zjarrfikëset kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe...

Kryeministri 61-vjeçar ndërron jetë pak pas mbledhjes së qeverisë

Kryeministri i Bregut të Fildishtë, Amadou Gon Coulibaly, ka ndërruar jetë sot pak minuta pasi kishte përfunduar një mbledhje të kabinetit qeveritar. Presidenti i vendit,...

Vazhdojnë tubimet e qytetarëve në Beograd dhe disa qytete të tjera të Serbisë

Pavarësisht ndalimit të tubimeve të mëdha në Beograd, si masë për frenimin e përhapjes së koronavirusit, protestuesit janë mbledhur për të tretën natë me...

Yuri Kim: Mendoj se politikanët kanë një rreng që e luajnë hera-herës me popullin

Ambasadorja Amerikane në Tiranë, Yuri Kim deklaroi se Shqipëria ka potenciale të jashtëzakonshme, por njëkohësisht edhe probleme serioze, që sipas saj duhet të kapërcehen. Në...