E shtunë, 28 Mars, 2020
13 C
Tirana

21 të infektuar me koronavirus brenda 25 orëve në Greqi

Lexo edhe ...

Di Maio: BE lindi nga solidariteti, Shqipëria ua kujtoi sot këtë gjë

Sapo kanë mbërritur në Itali 30 mjekët dhe infermierët shqiptarë që shkuan në shtetin fqinj për të dhënë kontributin e tyre në këtë periudhë...

Koronavirus, lajme të mira për Dybala: e gjithë familja rezulton negativë

Nëna, vëllai dhe kunata iu nënshtruan testeve mjekësore Lajm i mirë nga Argjentina për Paulo Dybala. E gjithë familja e numërit 10 të Juventus në...

T’biem në këmbët e armikut duke numëruar mijëra viktima? Rama: Si do vazhdojmë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar së fundmi në rrjetin social Facebook progresionin e epidemisë pas rastit të 20 në disa vende, ku shfaqet edhe...

Tjetër ditë e zezë për Italinë/ Del numri i viktimave për 24 orët e fundit

Një tjetër ditë e zezë për Italinë! Autoritetet përkatëse kanë konfirmuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 889 persona. Kjo bën që...

Brenda 25 orësh janë evidentuar 21 raste të tjera me koronavirus në Greqi. Sikundër edhe Italia, po kështu edhe Greqia po ecën me ritme të shpejta referuar të infektuarve nga koronavirusi.

Sipas mediave vendase, frika dhe shqetësimi i mjekëve është përhapja në masë e virusit në Greqinë perëndimore.

Në total në Greqi janë shënuar 66 raste me koronavirus, ndërsa ekspertët besojnë se për 2-3 javë të tjera, do të vazhdojë me këtë ritëm.

Megjithatë nga 66 personat me Covid-19, shumica kanë simptoma të lehta, ndërsa 43 prej tyre nuk janë shtruar në spital, por ndodhen në shtëpi të vetëkarantinuar.

Në gjendje të rëndë paraqitet vetëm një 66-vjeçar, i diagnostikuar me koronavirus të mërkurën e kaluar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Di Maio: BE lindi nga solidariteti, Shqipëria ua kujtoi sot këtë gjë

Sapo kanë mbërritur në Itali 30 mjekët dhe infermierët shqiptarë që shkuan në shtetin fqinj për të dhënë kontributin e tyre në këtë periudhë...

Koronavirus, lajme të mira për Dybala: e gjithë familja rezulton negativë

Nëna, vëllai dhe kunata iu nënshtruan testeve mjekësore Lajm i mirë nga Argjentina për Paulo Dybala. E gjithë familja e numërit 10 të Juventus në...

T’biem në këmbët e armikut duke numëruar mijëra viktima? Rama: Si do vazhdojmë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar së fundmi në rrjetin social Facebook progresionin e epidemisë pas rastit të 20 në disa vende, ku shfaqet edhe...

Tjetër ditë e zezë për Italinë/ Del numri i viktimave për 24 orët e fundit

Një tjetër ditë e zezë për Italinë! Autoritetet përkatëse kanë konfirmuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 889 persona. Kjo bën që...

COVID-19/ Basha: Unë nuk kam frikë, ja për kë shqetësohem

Kryetari i PD-së Lulzim Basha në një lidhje live për emisionin “Kjo Javë” në “News 24” deklaroi se ai vetë nuk ka frikë nga...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT