E diel, 24 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Përkeqësohet bilanci nga koronavirusi në Itali, shënohen 48 viktima të tjera

Shkon në 197 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali.

Mediat italiane bëjnë me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 48 viktima. Ndërkohë ka pasur edhe një rritje të ndjeshme të numrit të infektuarve.

Nga 3,296 persona që u raportuan si të infektuar ditën e djeshme, sot raportohet për 4,636 njerëz. Pra më shumë se 1,300 persona janë infektuar brenda një dite të vetme.

Italia është një ndër 4 shtetet më të prekura nga koronavirusi në botë, duke pasur përpara vetëm Kinën, Korenë e Jugut dhe Iranin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...