E premte, 25 Shtator, 2020
27 C
Tirana

Etiketa

infektuar

Ylli i Milanit rezulton pozitiv me koronavirus

Klubi italian i futbollit, AC Milan, ka konfirmuar se Zllatan Ibrahimoviç ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Milan ka njoftuar se 38-vjeçari do të mungojë në...

“Preka fundin”, ish-deputeti flet për periudhën e vështirë kur u infektua nga koronavirusi

Ish-deputeti i PS-së, Fatmir Toçi, i cili u infektua me koronavirus pak kohë më parë, ka folur rreth eksperiencës së vështirë që ai kaloi. Në...

Filmoi veten në pellgun me baltë për të mbajtur larg virusin, deputeti indian rezulton pozitiv

Deputeti indian, Sukhbir Singh Jaunapuria, i cili filmoi veten në një pellg me baltë pasi besonte se mbante larg virusin, është konfirmuar së fundmi...

U takua me Kardinalin që rezultoi pozitiv me koronavirus, Papa Françesku nën vëzhgim

Papa Françesku është duke u mbajtur nën vëzhgim, pas takimit të tij me një kardinal i cili më vonë rezultoi pozitiv me koronavirus. Kardinali filipinas,...

Zbulohet “plani B”/ Çfarë do të ndodhte nëse Johnson do të ndërronte jetë nga koronavirusi

Sekretari i Kabinetit britanik, Mark Sedwill, zbulon se ka ekzistuar një “plan B”, nëse Boris Johnson humbte jetën, apo rëndohej nga koronavirusi. Ai tha se...

Humb jetën nga koronavirusi kirurgia e njohur e Shkodrës

Kirurgia e njohur e Shkodrës, Zyliha Kraja, ka ndërruar sot jetë në moshën 80-vjeçare. Ajo u konfirmua me koronavirus disa ditë më parë, teksa gjatë...

Pushimet në Ibiza, Neymar rezulton pozitiv me koronavirus

Klubi i PSG-së konfirmoi më herët ditën e sotme, se tre pjesëtarë të ekipit kishin rezultuar pozitiv me koronavirus. Dy emrat që u zbuluan menjëherë...

Tre futbollistë të Atalantas rezultojnë pozitivë me koronavirus

Tre futbollistë të Atalantës kanë rezultuar pozitivë me koronavirus, gjatë kohës që kanë qenë me pushime. Lajmi u bë i ditur nga vetë klubi në...

Çfarë po ndodh me Italinë, rriten me shpejtësi rastet e reja brenda javës

Italia po përballet me një rrezik të “rigjallërimit” të pandemisë në vend, teksa numri i të infektuarve vijon të rritet nga dita e ditës. Sipas...

Italia regjistron numrin më të lartë të rasteve që prej muajit maj

Italia ka regjistruar një rritje të ndjeshme të rasteve të reja me koronavirus, duke shënuar shifrën më të lartë që prej muajit maj. Sipas Worldometers,...

Të fundit

Bizneset e drejtuara nga gratë në Shqipëri u dëmtuan rëndë nga tërmetet dhe pandemia

Në Shqipëri, dy tërmetet e vjeshtës së kaluar dhe pandemia Covid-19 kanë dëmtuar ndjeshëm edhe sipërmarrjet e drejtuara nga gratë. Sipas një studimi të shoqatës...

Finlandë, tamponët e testimit të virusit zëvendësohen nga qentë

Autoritetet finlandeze po përdorin qentë e trajnuar për të nuhatur pasagjerët si pjesë e një testi në aeroportin “Vantaa” të Helsinkit. “Qentë janë të aftë...

Mbledhja e OKB/ Mitsotakis: I zgjata dorën e miqësisë Erdoganit, u përgjigj me provokime

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, u shpreh gjatë mbledhjes së Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, se vitin e shkuar i ka zgjatur një dorë miqësie...

Të dish ç’të “hash për mëngjes”, kjo është çështja

Nga Skënder Minxhozi Zyrtarë të Partisë Socialiste janë përfshirë në një garë mediatike për të mbrojtur me të gjitha mënyrat formulën e listave të kandidatëve...

RENEA/ Kush e jep urdhrin e ekzekutimit? Eksperti tregon hapat që ndiqen

Një nga efektivët e RENEA ka treguar se si funksionon reparti RENEA në një situatë të ngjashme me ngjarjen e djeshme dhe kush janë...