E hënë, 21 Qershor, 2021
32.5 C
Tirana

Pushimet në Ibiza, Neymar rezulton pozitiv me koronavirus

Klubi i PSG-së konfirmoi më herët ditën e sotme, se tre pjesëtarë të ekipit kishin rezultuar pozitiv me koronavirus.

Dy emrat që u zbuluan menjëherë ishin Ángel Di María dhe Leandro Paredes, ndërsa emri i tretë mbeti enigmë.

Por sipas “L’Equipe”, dyshohet se personi i tretë i infektuar të jetë ylli brazilian, Neymar. Ky i fundit sapo është kthyer nga pushimet në Ibiza.

“Të gjithë lojtarët dhe stafi do të vazhdojnë të kryejnë testet në ditët në vijim”, thuhet në njoftimin e PSG-së.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Hetimet e SPAK për korrupsion/ GJKKO jep vendimin për prokurorin e Sarandës

Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka lënë në burg prokurorin e Sarandës Sali Hasa, dhe katër persona të tjerë. Prokurori i Sarandës...

Futboll/ A do të shkrihet klubi i Elbasanit nga Bashkia?

Elbasani ra sezonin që sapo u mbyll nga niveli i dytë i futbollit shqiptar në nivelin e tretë. Për rrjedhojë, Bashkia ka vendosur të gjejë një...

‘Në PD e votoi 30% e anëtarësisë’/ Nishani: Si mund t’i fitojë zgjedhjet Basha?

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Bujar Nishani ka reaguar ashpër kryedemokratit Lulzim Basha, duke thënë se rizgjedhja e tij në krye të...

‘Sot priten 11 mijë doza të Pfizer’/ Manastirliu: Ulet fasha e vaksinimit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, teksa ka parë nga afër procesin e vaksinimit në ''Sheshin Skëndërbej'', deklaroi se tashmë është ulur...

Bie qeveria në Suedi/ Löfven, kryeministri i parë që rrëzohet nga parlamenti

Parlamenti i Suedisë ka mbështetur një votë mosbesimi ndaj kryeministrit të qendrës së majtë, Stefan Löfven. Ai bëhet kryeministri i parë që rrëzohet nga...