E enjte, 24 Qershor, 2021
26.5 C
Tirana

Ceremonia e përkujtimit të Luftës së Vlorës bën bashkë Ramën dhe Metën

Është përkujtuar sot 100-vjetori i Luftës së Vlorës, në Sheshin e Flamurit, në qytetin bregdetar.

Në ceremoninë e përkujtimit marrin pjesë presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama, kreu i Parlamentit Gramoz Ruçi, dhe shumë politikanë të tjerë.

Ajo që u vu re ishte mungesa e liderit të opozitës, Lulzim Basha dhe kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi.

Kujtojmë se mes kreut të shtetit dhe kryeministrit ka pasur deklarata kritike në lidhje me çështjen e zgjerimit të Greqisë në Detin Jon. Po ashtu, në të njëjtën linjë me presidentin kanë qenë dhe partitë opozitare.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zhvillimet kryesore në botë në 24 orët e fundit

Çfarë ka ndodhur në botë në 24 orët e fundit 1- Merkel thirrje shteteve të BE: Vendosni karantinën për udhëtarët nga Britania e Madhe 2- Shefi...

Qytetet më të shtrenjta në botë për të huajt; Tirana në vendin e 152

Kryeqyteti i Turkmenistanit në Azinë Qendrore është cilësuar si qyteti më i shtrenjtë në botë për punëtorët e huaj. Ashgabat, një qytet me rreth një...

”Grupi i Ferrit”/ Kualifikohen Franca, Gjermania dhe Portugalia

Përfundojnë dy ndeshjet e grupit F. Hungaria ka befasuar Gjermaninënë “Allianz Arena”, teksa i ka mbyllur këto 90 minuta në barazim 2-2. Hungarezët zhbllokuan...

Euro 2020/ Plotësohet rebusi i 1/8-ave, ja përballjet me eleminim direkt

KALENDARI I 1/8-AVE E Shtunë 26 Qershor Uells vs Danimarkë (18:00, Amsterdam) Itali vs Austri (21:00, Londër) E Diel 27 Qershor Holandë vs Rep. çeke (18:00, Budapest) Belgjikë...

Izraeli paralajmëron masa për shkak të variantit Delta

Izraeli njoftoi të mërkurën (23 qershor) se do të shtyjë lehtësimin e hyrjes së turistëve individualë për shkak të shqetësimeve për përhapjen e variantit...