E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Etiketa

Përvjetori

SHBA shënon përvjetorin e 19-të të sulmeve të 11 shtatorit

Mijëra njerëz po shënojnë sot në qytetin e Nju Jorkut, në kryeqytetin e vendit Uashington dhe në Shanksville të Pensilvanisë 19 vjetorin e sulmeve...

Ceremonia e përkujtimit të Luftës së Vlorës bën bashkë Ramën dhe Metën

Është përkujtuar sot 100-vjetori i Luftës së Vlorës, në Sheshin e Flamurit, në qytetin bregdetar. Në ceremoninë e përkujtimit marrin pjesë presidenti Ilir Meta, kryeministri...

29-vjetori i PS/ Meta: Ditë reflektimi për ata që drejtojnë sot

Presidenti Meta ka uruar të gjithë socialistët me rastin e 29-vjetorit të PS. Në fund të konferencës për mediat, Meta u shpreh se i vlerëson...

29-vjetori i Partisë Socialiste/ Rama publikon videon që përmbledh ‘historinë’

Kryeministri Edi Rama ka uruar 29- vjetorin e Partisë Socialiste me anë të një videoje të shpërndarë në rrjetet sociale. Në video tregohet evolucioni i...

Meta përkujton 142-vjetorin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

Presidenti Ilir Meta ka përkujtuar sot 142-vjetorin e krijimit të Lidhjes së Prizrenit, teksa shprehet se kjo është një ngjarje lapidare për kombin shqiptar. Përmes...

84-vjetori i lindjes/ ‘Dhurata’ e Akademisë së Shkencave për Ismail Kadarenë

Kreu i Akademisë së Shkencave, Skënder Gjinushi ka ripropozuar emrin e shkrimtarit Ismail Kadare për çmimin Nobel. Në 84-vjetorin e lindjes së Kadaresë, Gjinushi i...

Basha kujton Rugovën: Ja cili është nderimi më i madh që mund t’i bëjmë

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme 14-vjetorin e ndarjes nga jeta të Ibrahim Rugovës. Përmes një postimi në Facebook, Basha e...

Dy vite nga ekzekutimi i politikanit serb/ Brnabic: Hetimet nuk do ndalen

Kryeministrja serbe, Ana Brnabic është shprehur se hetimet për vrasjen e Oliver Ivanovic nuk do të mbyllen. Brnabic ka deklaruar se hetimet do vijojnë deri...

Përvjetori i FRESSH/ Braçe bëhet nostalgjik, publikon fotot e para 28 viteve

Në kuadër të 28-vjetorit të themelimit të FRESSH, zv.kryeministri Braçe ka publikuar disa foto nga koha e krijimit të saj. Në fotot e publikuara në...

21-vjetori i Masakrës së Reçakut/ Kurti: Të dënohen ata që e urdhëruan

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka bërë homazhe tek varrezat e dëshmorëve në kuadër të 21-vjetorit të Masakrës së Reçakut. Kurti u shpreh se është...

Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...