E martë, 2 Mars, 2021
5 C
Tirana

Koronavirusi në vend: Kurba mbetet e njëjtë, rekord të shtruarish në spitale

Kurba e Covid-19 në vend, mbetet e lartë për të disatën ditë rradhazi.

Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 299 raste të reja pozitive.

Ministria e Shëndetësisë, infromon se kanë humbur jetën edhe 4 persona.

Ndërkohë, 106 pacientë e fituan betejën me virusin.

Situatë e rënduar paraqitet në spitalet covid, ku po trajtohen 271 pacientë.

Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit janë identifikuar në këto bashki: 184 raste në Tiranë, 23 raste në Korçë, 12 raste në Vlorë, 11 raste në Kuçovë,  8 raste në Durrës, 7 raste në Elbasan,  6 raste në Pogradec dhe Përmet, 5 raste në Librazhd, 4 raste në Shkodër dhe Lezhë, 3 raste në Fier, Pukë, Tropojë, Sarandë, Skrapar, 2 raste në Krujë, Kurbin, Prrenjas, 1 rast në Devoll, Kukës, Kavajë, Berat, Kamëz, Mat, Fushë-Arrëz, Cërrik.

Viktima – Në 24 orët e fundit, e kanë humbur betejën me COVID19, një 64 vjeçar nga Elbasani, një 65 vjeçar nga Tropoja, një 77 vjeçar nga Tirana, një 81 vjeçar nga Gramshi.

Të shtruar – Aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 271 pacientë, 16 në terapi intensive nga të cilët 9 pacientë janë të intubuar.

COVID-19 – Statistika (25 Tetor 2020)

Raste të reja ditore            299

Të shëruar ne 24 orë         106

Të shtruar në spitale          271

Humbje jete në 24 orë          4

Testime ditore                  1315

Testime totale              117025

Raste pozitive               19157

Raste të shëruara          10654

Raste Aktive                    8026

Lexo edhe :   Covid-19/ Rënie e lehtë e infektimeve, 20 viktima në 24 orë

Humbje jete                       477

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë                  4113

Durrës                  757

Fier                      510

Lexo edhe :   Covid-19/ Rënie e lehtë e infektimeve, 20 viktima në 24 orë

Shkodër                497

Korçë                    488

Lezhë                   383

Elbasan                348

Vlorë                   319

Berat                   229

Kukës                 183

Gjirokastër          102

Dibër                  97

 

 

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Covid-19/ Brataj: Treguesit janë brenda normave, ora e darkës ishte e tmerrshme

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ishte i ftuar këtë të hënë në A2 nga ku foli për situatën e pandemisë në vendin tonë...

Kryemadhi: Do denoncoj me fakte si Rama manipuloi zgjedhjet e 2017-ës

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, pasi u shpreh se brenda 2 ditësh do të denoncojë...

Kryemadhi: Me marrëveshjen e sotme, Rama nuk del as i katërti në zgjedhje

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është shprehur se marrëveshja e sotme e nënshkruar mes PD-së dhe LSI-së, i ka hequr të drejtën Ramës për...

Berisha: Basha do të marrë 25-26 mandate në Tiranë

Ish-kryeministri Sali Berisha beson se kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do marrë më shumë vota se ai vetë kur drejtonte këtë forcë politike. I...

Mbërrijnë mbi 15 mijë doza nga Pfizer, Rama: Bëni durim

Mbrëmjen e sotme mbërritën 15 mijë e 210 doza të vaksinës anti-covid nga kompania Pfizer. Pasi fillimisht Ministria e Shëndetësisë deklaroi se u shty ardhja...