E premte, 3 Prill, 2020
12 C
Tirana

Etiketa

spital

Hapet COVID-2/Manastirliu: U realizua kirurgjia e parë e një pacienteje të infektuar

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, njofton se është hapur spitali i dytë për pacientët e prekur nga koronavirusi. Përmes një komunikimi online,...

Merret vendimi/Ja ku do ngrihet spitali i ri për të prekurit me koronavirus

Ministria e Shëndetësisë e ka përzgjedhur se cila do të jetë godina, e cila do të shërbejë si spitali më i ri për pacientët...

“Brenda 20 ditësh”/ Manastirliu bën njoftimin e rëndësishëm

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu njofton se është gati ngritja e një spitali të ri karantinë. Gjatë fjalës së saj në mbledhjen online të qeverisë,...

Rastet e shumta nga koronavirusi në Spanjë, pacientët të shtrirë përtokë në spitale

Spanja po përballet me një situatë tepër të vështirë, që nga shpërthimi i koronavirusit në vend. Deri më tani Spanja renditet e dytë në Evropë,...

Një autoambulancë mbërrin tek Infektivi, zbret një i dyshuar me COVID-19

Së fundmi një autoambulancë nga Kavaja ka mbërritur tek Spitali Infektiv. Raportohet se nga autoambulanca ka zbritur një person i dyshuar me COVID-19. Personi i...

Pas Infektivit, një tjetër spital pritet të kthehet në “COVID-19”

Përgjegjësja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP Dr. Silva Bino deklaroi se nga të prekurit me koronavirus të konstatuar 24 orët e fundit,...

34 të infektuar me koronavirus/Rusia nis ndërtimin e spitalit të ri

Mediat e huaja njoftojnë se autoritetet në Moskë po nxitojnë të ndërtojnë një spital, për të përballuar fluksin e të prekurve nga koronavirusi. Ndonëse numri...

Spitali i Durrësit në karantinë/ Manastirliu jep lajmin e mirë

Në një kohë kur spitali i Durrësit është kthyer në karantinë, Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka dhënë lajmin e mirë se 84 mjekë...

Helmimi i nxënësve në Fier/ Ministria e Shëndetësisë jep lajmin e mirë

Ministria e Shëndetësisë njofton se kanë dalë nga spitali të gjithë nxënësit e raportuar si të helmuar. Kujtojmë se 60 nxënës të gjimnazit “Janaq Kilica”...

30 nxënës përfunduan në spital/ Policia: Ja çfarë ka ndodhur

Së fundmi Policia e Fierit ka treguar detaje rreth ngjarjes që ndodhi në shkollën “Janaq Kilica”, në Fier, ku 30 nxënës përfunduan në spital. Sipas...

Të fundit

Çfarë po ndodh me Shkodrën? 12 të infektuar për 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit, mjaft shqetësuese janë shifrat që vijnë nga qyteti i Shkodrës lidhur me personat e infektuar me koronavirus. 12 raste...

Ëndrra e madhe bëhet realitet, Ronaldo dhe Messi do të luajnë në një skuadër sezonin e ardhshëm

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi kanë ndarë më dysh botën e sportdashësve të futbollit, por për adhuruesit më të mëdhenj të këtij sporti vjen...

“Kështu do përfundonim nëse s’do izoloheshim”, Rama: Kemi hyrë në zonën e zjarrit

Kryeministri Rama ka përcjellë një video me mjaft rëndësi, ku paralajmëron qytetarët anembanë vendit se kemi hyrë në zonën e zjarrit. Ai thekson se...

Kina mban sekret masën e shpërthimit të koronavirusit

Sipas një raporti të shërbimeve sekrete të SHBA-së përgatitur për Shtëpinë e Bardhë, Pekini e ka ulur numrin e rasteve të të infekturave me...

Shqiptarët vazhdojnë ritualin e shëtitjeve, ja çfarë ka bërë policia gjatë 24 orëve të fundit

Policia e Shtetit vijon me misionin për të parandaluar të gjitha rastet abuzive, lidhur me masat e ndërmarra nga ana e qeverisë për COVID-19....
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT