E hënë, 24 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Presidenti brazilian shtrohet në spital

Presidenti brazilian Jair Bolsonaro u dërgua në një spital në Sao Paulo për analiza herët të hënën, pasi kishte përjetuar shqetësime në bark, tha qeveria.

Bolsonaro “po shkon mirë” dhe informacione të mëtejshme do të jepen më vonë në një buletin mjekësor, thuhet në një deklaratë të qeverisë të publikuar nga media Globo.

Ai u kthye në kryeqytetin financiar gjatë natës, nga një pushim i Vitit të Ri në bregdet dhe u dërgua menjëherë në Spitalin Vila Nova Star, sipas Globo.

Globo citoi mjekun e Bolsonaros, Antônio Luiz Macedo, të ketë thënë se Bolsonaro kishte dhimbje stomaku.

Globo tha se Macedo ishte me pushime në Bahamas, dhe ishte duke pritur për një fluturim kthimi në Brazil për të parë Bolsonaron, i cili thuhet se nuk kishte asnjë dalje publike të planifikuar të hënën.

Që nga goditja me thikë gjatë zgjedhjeve presidenciale të 2018-ës, Bolsonaro i është nënshtruar disa herë operacionit në stomak.

Burimi i lajmit: abc News. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rama: Presidentin e ri do ta zgjedhim ne, do i kthejmë dinjitetin asaj zyre

Kryeministri Rama tha sot në mbledhjen e Grupit Parlamentar, se Partia Socialiste do të nisë punën për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës...

Mbyllja e shkollave për 3 ditë/Aktivistët: Ministrja bën meteorologen

Për tre ditë, shkollat do jenë të mbyllura për shkak të motit të acartë. Lidhur me këtë vendim, aktivistë të Qëndresës Qytetare kanë protestuar...

“E mbyllim në shkurt”/Rama mbledh Grupin Parlamentar të PS, ja çfarë do ndodhë

Në mbledhjen e Grupit Parlamentar, kreu i qeverisë Edi Rama iu është drejtuar socialistëve të angazhohen seriozisht në procesin e këshillimit kombëtar. Ai vuri...

Basha: Berisha po vë interesat e tij personale mbi ato të demokratëve!

Në Shqipëri zgjedhjet e pjesshme, të parakohshme lokale, më 6 mars, për të zëvendësuar kryetarët e gjashtë bashkive, që iu ka mbaruar mandati, priten...

“20 vite korrupsion në krye të FSHF”, Prokuroria nis hetimet për Armand Dukën

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka. Hetimet kanë nisur, pas referimit të bërë nga Policia...