E hënë, 21 Qershor, 2021
32.5 C
Tirana

Ylli i Milanit rezulton pozitiv me koronavirus

Klubi italian i futbollit, AC Milan, ka konfirmuar se Zllatan Ibrahimoviç ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Milan ka njoftuar se 38-vjeçari do të mungojë në ndeshjen e Ligës së Evropës, kundër klubit norvegjez Bodo/Glimt më 24 shtator. Më tej, në njoftimin e klubit thuhet se Ibrahimoviç është vendosur në karantinë në shtëpinë e tij dhe se autoritetet shëndetësore janë informuar për gjendjen e tij.

Kujtojmë se vetëm një ditë më parë, një tjetër lojtar i këtij ekipi, Leo Duarte, u konfirmua pozitiv me COVID-19.

Sipas klubit, e gjithë pjesa tjetër e ekipit është testuar për koronavirus, por fatmirësisht kanë rezultuar negativ.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

10 shprehje nga Servantes, që duhet t’i lexojmë të paktën një herë

"Mos u lut kurrë për diçka që ke mundësi ta fitosh". "Të vërtetën tërhiqe sa të duash, ajo kurrë nuk këputet dhe gjithmonë del mbi...

Kosova padit Malin e Zi, kërkon kthimin e 4.500 metrave katrorë në Budva

Ministria e Drejtësisë së Kosovës ka paditur Komunën e Budvës dhe kompaninë “Sunraf Beach Properties”, duke kërkuar kthimin e rreth 4,500 metrave katror pronë...

Dikur garonte si burrë, sot grua, Laurel Hubbard pranohet në Lojërat Olimpike

Laurel Hubbard do të bëhet sportisti i parë transgjinore që do të garojë në Lojërat Olimpike pasi të jetë zgjedhur për ekipin e grave...

Biznesmenit të njohur tentohet t’i digjet lokali, arrestohet “Ujku” në Sarandë

Pas atentatit ndaj biznesmenit të njohur në Sarandë, një person ka tentuar ti digjte lokalin. Policia ka prangosur autorin e njohur me nofkën “Ujku”....

Profil/ Kush është Denzel Dumfries?

Denzel Dumfries ka qenë çelësi i të dy fitoreve për Holandën deri më tani, por ka bërë një rrugë të gjatë nga fillimet e...