E shtunë, 28 Mars, 2020
13 C
Tirana

“Më dhemb gjithë trupi”, ditari i një të infektuari me koronavirus

Lexo edhe ...

Shpërthejnë kritikat në drejtim të Neymar

Neymar në qendër të kritikave në Brazil. Numri 10 i Seleçao, i kthyer me lejen e PSG në atdheun e tij për të qenë...

Di Maio: BE lindi nga solidariteti, Shqipëria ua kujtoi sot këtë gjë

Sapo kanë mbërritur në Itali 30 mjekët dhe infermierët shqiptarë që shkuan në shtetin fqinj për të dhënë kontributin e tyre në këtë periudhë...

Koronavirus, lajme të mira për Dybala: e gjithë familja rezulton negativë

Nëna, vëllai dhe kunata iu nënshtruan testeve mjekësore Lajm i mirë nga Argjentina për Paulo Dybala. E gjithë familja e numërit 10 të Juventus në...

T’biem në këmbët e armikut duke numëruar mijëra viktima? Rama: Si do vazhdojmë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar së fundmi në rrjetin social Facebook progresionin e epidemisë pas rastit të 20 në disa vende, ku shfaqet edhe...

Britaniku i parë i prekur nga koronavirusi Connor Reed ka rrëfyer me detaje “eksperiencën e tij” me koronavirusin.

Hap pas hapi, ai ka shkruar në ditar çfarë ka ndodhur me gjendjen e tij shëndetësore, që prej infektimit me koronavirus e deri tek shërimi i plotë.

Në ditën e 7-të të asaj që ai e mendonte si ftohje, Reed shkroi: “Ndihem shumë keq, kjo nuk është thjesht ftohje. Më dhemb gjithë trupi, koka po më plas, sytë më djegin, fyti më është bllokuar. Më mbyti kolla”.

Në ditën e 12-të, duket se gjërat u agravuan sërish dhe ai shkroi: “Kur mendoja se më liroi gripi dhe po bëhesha më mirë, sot jam edhe më keq. Kam temperaturë, po dridhem dhe po djersij. Nuk kam qenë kurrë kaq sëmurë në jetën time. Mezi marr frymë”.

Në ditën e 24-ërt, i riu më në fund shërohet: “Urra! Më në fund u shërova”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Shpërthejnë kritikat në drejtim të Neymar

Neymar në qendër të kritikave në Brazil. Numri 10 i Seleçao, i kthyer me lejen e PSG në atdheun e tij për të qenë...

Di Maio: BE lindi nga solidariteti, Shqipëria ua kujtoi sot këtë gjë

Sapo kanë mbërritur në Itali 30 mjekët dhe infermierët shqiptarë që shkuan në shtetin fqinj për të dhënë kontributin e tyre në këtë periudhë...

Koronavirus, lajme të mira për Dybala: e gjithë familja rezulton negativë

Nëna, vëllai dhe kunata iu nënshtruan testeve mjekësore Lajm i mirë nga Argjentina për Paulo Dybala. E gjithë familja e numërit 10 të Juventus në...

T’biem në këmbët e armikut duke numëruar mijëra viktima? Rama: Si do vazhdojmë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar së fundmi në rrjetin social Facebook progresionin e epidemisë pas rastit të 20 në disa vende, ku shfaqet edhe...

Tjetër ditë e zezë për Italinë/ Del numri i viktimave për 24 orët e fundit

Një tjetër ditë e zezë për Italinë! Autoritetet përkatëse kanë konfirmuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 889 persona. Kjo bën që...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT