E shtunë, 28 Mars, 2020
13 C
Tirana

Shënohen raste të reja me koronavirus në Indonezi

Lexo edhe ...

COVID-19/ Basha: Unë nuk kam frikë, ja për kë shqetësohem

Kryetari i PD-së Lulzim Basha në një lidhje live për emisionin “Kjo Javë” në “News 24” deklaroi se ai vetë nuk ka frikë nga...

Formulari që duhet të plotësojë biznesi i vogël për të marrë “pagën e luftës”

Mbi 60 mijë persona të punësuar në subjektet e biznesit me të ardhura vjetore deri në 14 milion lekë do të përfitojnë pagën minimale...

Giroud: “Prioriteti im ishte Interi, projekti më interesant”

Sulmuesi: "Lazio, Lyon dhe Tottenham gjithashtu më kërkuan, por Chelsea nuk më la të shkoj" Inter kishte menduar Olivier Giroud në janar si zëvendës të...

Koronavirusi/ “Trembet” edhe Rusia, merr vendimin drastik

Presidenti rus Vladimir Putin gjatë daljeve të tij mediatike, teksa komentonte situatën e shkaktuar nga koronavirusi, gjithnjë theksonte se “situata është nën kontroll”. Edhe pse...

Dy raste të tjera me koronavirus janë shënuar në Indonezi, duke e çuar në 4 numrin e të prekurve nga virusi vdekjeprurës.

Ministri i Shëndetësisë, Achmad Yurianto bëri me dije se të prekurit janë në të 30-at e tyre dhe ishin testuar, pasi kishin qenë në kontakt me dy rastet e konfirmuara më parë.

Kujtojmë se në Indonezi dy rastet e para u konfirmuan në fillim të javës. Bëhet fjalë për një nënë bashkë me vajzën e saj, të cilat jetonin në zonën e Depok afër Xhakartës.

Deri më tani numri i të infektuarve nga koronavirusi në rang global ka shkuar mbi 100 mijë. Mbi 3,400 persona kanë ndërruar jetë nga koronavirusi, ndërsa mbi 55 mijë persona janë shëruar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

COVID-19/ Basha: Unë nuk kam frikë, ja për kë shqetësohem

Kryetari i PD-së Lulzim Basha në një lidhje live për emisionin “Kjo Javë” në “News 24” deklaroi se ai vetë nuk ka frikë nga...

Formulari që duhet të plotësojë biznesi i vogël për të marrë “pagën e luftës”

Mbi 60 mijë persona të punësuar në subjektet e biznesit me të ardhura vjetore deri në 14 milion lekë do të përfitojnë pagën minimale...

Giroud: “Prioriteti im ishte Interi, projekti më interesant”

Sulmuesi: "Lazio, Lyon dhe Tottenham gjithashtu më kërkuan, por Chelsea nuk më la të shkoj" Inter kishte menduar Olivier Giroud në janar si zëvendës të...

Koronavirusi/ “Trembet” edhe Rusia, merr vendimin drastik

Presidenti rus Vladimir Putin gjatë daljeve të tij mediatike, teksa komentonte situatën e shkaktuar nga koronavirusi, gjithnjë theksonte se “situata është nën kontroll”. Edhe pse...

Juve, ulja e pagave: CR7 dhe senatorët janë me Chiellini

Kapiteni bardh e zi ka bindur të gjithë të reduktojne pagen për t'u përballur me ndalesën e imponuar nga urgjenca e koronavirusit Në pritje të...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT