E diel, 1 Gusht, 2021
40.5 C
Tirana

FOTO/ Frika nga koronavirusi boshatis edhe Mekën

Frika nga koronavirusi ka prekur edhe Mekën, ku si rrallë herë më parë shikohen shumë pak vizitorë.

Në fotot e publikuara nga mediat e huaja, shihen disa persona të cilët po dezinfektojnë vendin. Arabia Saudite i ndaloi qytetarët e që të bënin pelegrinazhe në këtë vend, për shkak se vendi vizitohet nga njerëz të ndryshëm nga e gjithë bota.

Ata i frikësohen shpërthimit të mundshëm të një epidemie, për shkak të gjendjes alarmante që është krijuar në shumë vende të botës.

Masa të tilla janë marrë në shumë vende publike në Arabinë Saudite, teksa shumë pronarë hotelesh shprehen se koronavirusi po rëndon gjendjen ekonomike.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...