E diel, 9 Maj, 2021
26 C
Tirana

Etiketa

Indonezi

Zgjati 6 minuta/ Shpërthen vullkani Sinabung në Indonezi (Video)

Mali Sinabung i Indonezisë shpërtheu të Premten, duke hedhur një kolonë masive tymi dhe hiri deri në 2,800 metra në qiell. Vullkani në provincën Sumatra...

”Fryu erë dhe ngela shtatzënë”/ 25-vjeçarja habit me deklaratën e saj

Një 25-vjeçare në Indonezi pretendon se ka ngelur shtatzënë nga një erë që kishte fryrë dhe jo nga marrëdhëniet seksuale. Policia ka nisur hetimet...

Tërmeti në Indonezi/ Momenti kur fëmija nën rrënoja kërkon ndihmë (Video)

Të paktën 67 persona humbën jetën dhe qindra të tjerë janë plagosur në Indonezi, pas lëkundjeve të fuqishme sizimike në ishullin Sulawesi, duke shembur...

Indonezi/Tërmeti i fortë shemb ndërtesat, humbin jetën 26 persona (FOTO)

Një tërmet i fuqishëm ka rezultuar me pasoja fatale për Indonezinë. Mediat e huaja raportojnë se një tërmet me magnitudë 6.2 ballë shkatoi së...

Indonezi, gjendet kutia e zezë e avionit që u rrëzua në det

Autoritetet në Indonezi gjetën një nga dy kutitë e zeza të një aeroplani pasagjerësh që u rrëzua në det, pak minuta pasi u ngrit...

Pse po rrëzohen kaq shpesh aeroplanët në Indonezi

Rrëzimi i një aeroplani në Indonezi të shtunën menjëherë pas ngritjes nga kryeqyteti i vendit Xhakarta, në bordin e së cilit ishin 62 persona,...

Video/ Momenti kur avioni në Indonezi humb gjurmët e radarëve

Një tragjedi e rëndë ndodhi ditën e sotme në Indonezi, ku një avion ''Sriwijaya Air'' me 62 persona në bord, u rrëzua në det...

U zhduk nga radarët, gjenden në det mbetje të avionit (Video)

Forcat e kërkim-shpëtimit në Indonezi, kanë gjetur pjesë të avionit i cili humbi kontaktet me kullën e kontrollit pak minuta pas nisjes nga kryeqyteti...

Shiti meteoritin që i goditi shtëpinë, por jeta i është kthyer në një makth

Pasi një meteorit u përplas mbi çatinë e shtëpisë së tij, dhe mediat tabloide raportuan se trupi qiellor u shit për një shumë marramendëse...

Tronditi opinionin me deklaratën e bujshme, zyrtarja e lartë shkarkohet nga detyra

“Gratë mund të mbeten shtatzënë edhe nëse notojnë në të njëjtën pishinë me burrat”. Kjo deklaratë i ka kushtuar shtrenjtë një zyrtareje në Indonezi,...

Të fundit

Tiranë / 3 aksidente brenda orës, për fat të mirë pa pasoja të rënda

Tiranë/Informacione paraprake Më datë 09.05.2021, rreth orës 14:10, në rrugën “Gjin Bue Shpata” mjeti me drejtues I. S., ka përplasur biçiklistin shtetasin V. Sh., 65...

Merkel dhe Spahn: Shans për pushimet e verës edhe për të pavaksinuarit

Kancelarja Angela Merkel dhe ministri i Shëndetësisë Jens Spahn janë të një mendimi, se pushimet e verës në Europë së shpejti do të jenë...

Ankimimet në KQZ / PD dhe LSI kërkojnë përsëritje zgjedhjesh. Ja qarqet

Përfaqësues ligjorë të Partisë Demokratike kanë ankimuar në KQZ sot ankesat e tyre lidhur me zgjedhjet e 25 prillit. Dosje voluminoze për një numër...

Portieri / Le Havre e refuzoi vetëm pas një viti, ai luan finalen e Championsit

E tija është një histori e pabesueshme, plot dështime, sakrifica ... arritje Në moshën 14 vjeçare, Le Havre e refuzoi vetëm pas një viti: kështu...

Vdekja e tri familjarëve nga Gjilani, ja çfarë deklarojnë “Manza” dhe QSUT

Drejtori i  Spitalit të Manzës, Dr Anesti Konduri, në një reagim për mediat lidhur me vdekjen e tre anëtarëve të familjes Haliti nga Gjilani...