E enjte, 20 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Punonjësit i ngec koka tek shkallët lëvizëse të një qendre tregtare (VIDEO)

Ky është momenti i çuditshëm kur një burrë duhej të shpëtohej pasi kishte futur kokën mes një parmaku të shkallëve lëvizëse, në një qendër tregtare në Indonezi. Burri, i identifikuar si një punëtor dyqani i quajtur Rizki, ishte përkulur mbi parmakë për të bërë shaka me një mik në dyshemenë më poshtë në qendrën tregtare Mangga Dua në Xhakarta më 23 dhjetor.

Ndërsa shkallët lëvizëse kaluan përtej tavanit të katit të parë, Rizki nuk arriti të largohej nga rruga në kohë dhe koka e tij u bllokua midis hekurudhës dhe murit. Roja e sigurisë së qendrës ndaloi menjëherë shkallët lëvizëse, duke e ndihmuar Rizkin të shmangte lëndimet e rënda.

Pamjet tregojnë Rizkin të kapur në parmakë, ndërsa qytetarët përpiqen ta ndihmojnë. Në një moment, një turmë njerëzish shihet e mbledhur rreth Rizkit, duke u përpjekur të tërhiqnin hekurudhën aq sa për ta lejuar atë të nxirrte kokën.

Përfundimisht, ekipi i shpëtimtarëve arrin të tërheqë hekurudhën mjaft larg dhe Rizki shihet duke tërhequr kokën nga muri dhe duke u ngritur në shkallë lëvizëse.

Zyrtarja e qendrës tregtare Jessica Melissa tha: ‘Viktima’ ishte një punonjës i një dyqani në qendër. Në atë moment, ai po merrte shkallët lëvizëse nga kati i parë në katin e dytë”.

Ajo shtoi se një mjek e kishte ekzaminuar burrin, teksa ai kishte pësuar lëndime të lehta në fytyrë dhe shpatulla. Pasi konfirmoi se nuk kishte lëndime serioze, ai u lejua të shkonte në shtëpi.

Incidenti bëri që menaxheri i qendrës t’u bëjë thirrje vizitorëve që të jenë më të kujdesshëm, dhe t’u binden rregullave kur hipin në shkallë lëvizëse.

Jessica tha: “Ne kemi dhënë një shenjë paralajmëruese në shkallë lëvizëse, në mënyrë që vizitorët të jenë të sigurt. Shpresojmë që ky rregull të respektohet në mënyrë rigoroze”.

Burimi i lajmit: dailymail. Pershtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...

Në kërkim të racës Ariane: Misioni i bujshëm i nazistëve në pyjet e Amazonës

Nga: Pietro Emanueli Nazistët kishin një koncept racist mbi botën dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, brenda së cilës Gjermania ishte qendra e gjithçkaje, dhe ishte mbi të...

Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar sa i takon qëndrimit publik të presidentit Meta, pas diskutimit për datën e zgjedhjeve të...