E shtunë, 28 Mars, 2020
13 C
Tirana

Konfirmohen viktimat e para nga koronavirusi në Irak

Lexo edhe ...

Koronavirusi/ “Trembet” edhe Rusia, merr vendimin drastik

Presidenti rus Vladimir Putin gjatë daljeve të tij mediatike, teksa komentonte situatën e shkaktuar nga koronavirusi, gjithnjë theksonte se “situata është nën kontroll”. Edhe pse...

Juve, ulja e pagave: CR7 dhe senatorët janë me Chiellini

Kapiteni bardh e zi ka bindur të gjithë të reduktojne pagen për t'u përballur me ndalesën e imponuar nga urgjenca e koronavirusit Në pritje të...

Basha flet për situatën e krijuar nga COVID-19: Do e them troç

Kryetari i PD-së Lulzim Basha në emisionin “Kjo Javë” foli për situatën e shkaktuar nga koronavirusi në vend. “Sot 2 javë pasi kërkoj marrje masash...

Rekomandoi mocionin e mosbesimit, Albin Kurti e shkarkon nga detyra

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka shkarkuar ditën e sotme nga Bordi i QKUK-së personin që rekomandoi mbajtjen e seancës për rrëzimin e Qeverisë. Qeveria...

Iraku ka konfirmuar sot 2 viktimat e para të shkaktuara nga koronavirusi.

Lajmi u bë i ditur nga ministria e Shëndetësisë së Irakut, e cila njoftoi se humbën jetën një grua me sistem të dobët imunitar dhe një burrë që vuante nga një sëmundje kronike.

Gjithashtu ka pasur raportime edhe për vdekjen e një kleriku 70-vjeçar në rajonin kurd të Sulejmanias, por ky informacion nuk është zyrtarizuar akoma.

Zyrtarët kurdë pohuan se vdekja e tij ka ardhur nga koronavirusi, por ministria e Shëndetësisë deklaroi se kjo gjë nuk është konfirmuar ende.

Deri më tani, sipas statistikave të nxjerra nga OBSH, në Irak janë evidentuar 34 raste me koronavirus.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Koronavirusi/ “Trembet” edhe Rusia, merr vendimin drastik

Presidenti rus Vladimir Putin gjatë daljeve të tij mediatike, teksa komentonte situatën e shkaktuar nga koronavirusi, gjithnjë theksonte se “situata është nën kontroll”. Edhe pse...

Juve, ulja e pagave: CR7 dhe senatorët janë me Chiellini

Kapiteni bardh e zi ka bindur të gjithë të reduktojne pagen për t'u përballur me ndalesën e imponuar nga urgjenca e koronavirusit Në pritje të...

Basha flet për situatën e krijuar nga COVID-19: Do e them troç

Kryetari i PD-së Lulzim Basha në emisionin “Kjo Javë” foli për situatën e shkaktuar nga koronavirusi në vend. “Sot 2 javë pasi kërkoj marrje masash...

Rekomandoi mocionin e mosbesimit, Albin Kurti e shkarkon nga detyra

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka shkarkuar ditën e sotme nga Bordi i QKUK-së personin që rekomandoi mbajtjen e seancës për rrëzimin e Qeverisë. Qeveria...

Agjenti i yllit të Arsenalit shuan zërat e merkatos: Është i lumtur në Londër

Erkut Sögüt agjenti i mesfushorit me tipare sulmuese Mesut Özil, deklaron se futbollisti i tij është i lumtur te Arsenali dhe do të vazhdojë të...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT