E diel, 24 Tetor, 2021
19.5 C
Tirana

Meta publikon letrën dërguar Brukselit

Pas akuzave të mazhorancës së kërkon të bllokojë hapjen e negociatave, presidenti Ilir Meta ka bërë publike letrën dërguar komisionerit për zgjerimin, Oliver Varhelyi.

Ai e ka publikuar letrën në faqen e tij në Facebook, teksa thekson se publikimi i plotë i letrës bëhet për të shmangur çdo interpretim dashakeq.

“Të dashur gazetarë,
Meqenëse burime nga mazhoranca kanë servirur për një televizion, letrën zyrtare të Presidentit të Republikës Sh.T.Z Ilir Meta drejtuar Komisionerit për Zgjerimin, për të krijuar keqkuptime, po detyrohemi ta publikojmë të plotë për të shmangur çdo interpretim dashakeq”, shkruan ai në postimin e tij.

Kujtojmë se ishte kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, i cili akuzoi Metën në Parlament se po lobon kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë, tek krerët e vendeve të BE-së.

Pas

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...