E hënë, 13 Korrik, 2020
31 C
Tirana

Etiketa

irak

Koronavirusi i merr jetën ish-legjendës së futbollit

Legjenda e futbollit irakian, Ahmed Radhi, ka ndërruar jetë sot në moshën 57-vjeçare. Sipas mediave vendase, futbollisti humbi jetën si pasojë e ndërlikimeve të...

Konfirmohen viktimat e para nga koronavirusi në Irak

Iraku ka konfirmuar sot 2 viktimat e para të shkaktuara nga koronavirusi. Lajmi u bë i ditur nga ministria e Shëndetësisë së Irakut, e cila...

NATO-ja diskuton gjendjen në Afganistan dhe Irak

Ministrat e mbrojtjes të NATO-s po diskutojnë në Bruksel hapat e ardhshëm në përgjigje të krizës në Afganistan dhe Irak. Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s...

Sulm me raketa pranë ambasadës amerikane në Bagdad

Komanda e Operacioneve të Bashkuara të SHBA bëjnë me dije se 5 raketa të tipit Katyusha janë lëshuar në bregun e lumit, afër ambasadës...

Ambasada amerikane në Irak nuk gjen qetësi/ Tjetër sulm me raketa, detaje

Një tjetër sulm është regjistruar mbrëmjen e djeshme ndaj Ambasadës Amerikane në Bagdad. Mësohet se tri raketa goditën Zonën e Gjelbër në Bagdad, ku...

Iraku e nis javën me protesta kundra qeverisë: Paralizohet Bagdadi

Dita e hënë i ka gjetur irakianët në rrugë kundër qeverisë. Mësohet se ditën e sotme, një turmë e madhe protestuesish kanë bllokuar pikat...

Shpërthejnë protestat në Irak/ Forcat e sigurisë ekzekutojnë 1 protestues

Forcat irakiane të sigurisë vranë të paktën një protestues dhe plagosën 25 të tjerë këtë të premte. Në shtetin iraken kanë nisur protesta të shumta,...

“Eliminimi i gjeneralit Soleimani”, Irani padi në Hagë ndaj SHBA-së

Irani do të ngrejë padi ndaj SHBA-së për krime lufte. Sipas Teheranit zyrtar, vrasja e gjeneralit Qasim Soleimani është në shkelje të të drejtave...

VIDEO/ Brenda bazës amerikane që u sulmua nga raketat iraniane

Mediat e huaja kanë publikuar një video nga baza ajrore amerikane Al Asad, ku tregohen dëmet e shkaktuara nga sulmet e Iranit. BBC sjell pamje...

Irak/ 8 raketa hidhen në bazën ajrore të Baladit, 4 të plagosur

Ushtria irakiane ka deklaruar se në bazën ajrore në Balad, në veri të Irakut, e cila strehon gjithashtu edhe personel amerikan, janë hedhur 8...

Të fundit

Bum rastesh të reja infektimesh në Shqipëri, ja çfarë shkruan “Zëri i Amerikës”

Në Shqipëri situata e epidemisë së koronavirusit po përkeqësohet. Në 24 orët e fundit u rregjistrua një rekord rastesh të reja me 117 të...

Rritja e frikshme e të infektuarve, KMSH jep njoftimin e rëndësishëm

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka bërë një njoftim të rëndësishëm, drejtuar gjithë myftijve, me rastin e shtimit të numrit të infektimeve dhe viktimave. KMSH...

Tentuan ta grabisnin në mes të ditës, ja çfarë ndodhi me presidentin e klubit të Serisë A

Të dielën pasdite, presidenti i Breshias, Masimo Celino, ka rënë pre e një grabitje. Dy persona kanë sulmuar Celinon para një supermarketi në Breshia,...

Vjen ndryshimi i shumëpritur nga rrjeti social, ja çfarë do ndodhë me komentet

Ndryshimi i fundit në rrjetin social Instagram, lidhet me komentin tuaj të preferuar. Besnikët e Instagramit, janë sy e vëshë me risitë e fundit....

Zëvendësohen 7 drejtues në vetëm 8 muaj/ Emërohet drejtuesi i ri në Kadastrën e Vlorës

Kadastra e Vlorës nga sot ka në krye drejtorin e tetë brenda një viti. Kreu i agjencisë shtetërore të kadastrës, Artan Lame, prezantoi juristin...