E martë, 7 Korrik, 2020
28 C
Tirana

Etiketa

numri

Ndihmat nga qeveria/ Alibeaj akuza Ramës: Çdo bashki ka marrë vetëm 3 pako

Ish-deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj ka reaguar në lidhje me heqjen e numrit të familjeve të ndihmuara, nga postimet e kryeministrit Rama. Përmes një postimi...

Koronavirusi, një kërcënim serioz/ Rritet numri i viktimave në Maqedoninë e Veriut

Koronavirusi është shndërruar në një kërcënim serioz për njerëzimin. Virusi misterioz vijon të prekë shtete të ndryshme të botës, ndërkohë shkencëtarët vijojnë përpjekjet intensive për...

COVID-19 në Spanjë/ Vijon të ulet numri i viktimave

Në Spanjë, dita-ditës vijon që të ulet numri i viktimave nga koronavirusi. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 510 të vdekur. Ministria spanjolle e Shëndetësisë...

Rritet numri i viktimave nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

Numri i të vdekurve nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut ka shkuar në 17. 53 të prekur të rinj e kanë çuar numrin e të...

Tjetër ditë e zezë për Italinë/ Del numri i viktimave për 24 orët e fundit

Një tjetër ditë e zezë për Italinë! Autoritetet përkatëse kanë konfirmuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 889 persona. Kjo bën që...

Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut/ Rritet numri i viktimave

Koronavirusi është shndërruar në një kërcënim serioz për mbarë njerëzimin. Shumë shtete në të gjithë botën janë prekur nga COVID-19, për të cilin ende...

Rritet numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë

Numri i personave të infektuar me koronavirus në Kosovë është rritur duke shkuar në 79. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka raportuar për tetë raste...

Koronavirusi në Shqipëri/ Rritet numri i viktimave

Numri i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri është rritur duke shkuar në 5 ndërsa numri i të infektuarve në 123. Informacionin e mësipërm e konfirmoi...

Koronavirusi në Kosovë/ Rritet numri i të infektuarve

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se ka shkuar në 31 numri i personave të prekur me COVID-19 në Kosovë. Rasti i...

COVID-19/ SHBA e katërta në botë për nga numri i të prekurve

Në Nju Jork guvernatori Andrew Cuomo tha të shtunën se zyrtarët e shtetit po bëjnë përpjekje për të siguruar furnizime me pajisje të nevojshme...

Të fundit

“Lajm i bukur”, Rama bën publik zbulimin më të fundit në Shqipëri (FOTO)

Kryeministri Edi Rama, ka ndarë një lajm të bukur me qytetarët, sikundër e cilëson ai. Rama bën të ditur se Drejtoria Rajonale e Trashëgimisë Kulturore,...

U largua nga shtëpia dhe nuk u kthye më. 53-vjeçari gjendet i mbytur në rezervuarin e Sellcave

Një 53-vjeçar është gjetur i mbytur në rezervuarin e Sellcave. Artan Arapi ishte larguar ditën e djeshme nga shtëpia, dhe nuk u kthye më....

Paralajmërimi për 3 të ‘fortët’, OFL vë para përgjegjësisë dy nga Kuçova e një nga Berati

Operacioni Forca e Ligjit ka vënë para përgjegjësisë për deklarim pasurie 3 shtetas, që më parë kanë qenë të dënuar në Itali për “Shfrytëzim...

Bilanc i rëndë me pandeminë/ 2 viktima në 24 orët e fundit

Ende nuk flitet për një situatë të përmirësuar nga pandemia në Shqipëri, ku gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 2 pacientë dhe...

Procedohet 22-vjeçarja e infektuar/ Shkon për të takuar prindërit, policia merr vendimin drastik

Policia ka nisur hetimet për një 22-vjeçare në Lushnje, e cila theu karantinën. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnje, proceduan...