Ndihmat nga qeveria/ Alibeaj akuza Ramës: Çdo bashki ka marrë vetëm 3 pako

Ish-deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj ka reaguar në lidhje me heqjen e numrit të familjeve të ndihmuara, nga postimet e kryeministrit Rama.

Përmes një postimi në Facebook, Alibeaj thotë se këto 50 ditë janë shpërndarë vetëm 9059 pako ushqimore për familjet në nevojë.

Sipas ish-deputetit, qeveria ka shpërndarë vetëm 3 pako në ditë për cdo bashki.

Postimi i plotë:

E mbani mend tenderin e ushqimit 1,5 milion euro te Alo Xhacka-Alo Edi qe e “fitoi” nje kompani maqedonase qe shiste kompjutera???

Ja rezultati:

Ne 50 dite ka shperndare fiks 9059 pako!

Pra ne 1 dite ka shperndare 182 pako!

Shqiperia ka 61 bashki (po perjashtoj Shkodren se dihet qe per Ramen ata jane armiqte).

I bie qe cdo Bashki te kete marre vetem …3 pako!!!

Mesa duket, prandaj Gaztori i Surrelit qe beri qyfyre ne mengjes, ne darke nuk e tregoi me numrin e familjeve qe ka furnizuar me ushqime 🤔

Ps: sa per tenderat sekrete, te jete i qete! Edhe pse u gdhi sot me qyfyren e radhes, prape nuk i tregoi letrat e tenderit! Ne fakt une ia kerkova dhe vazhdoj t’ia kerkoj SPAK-ut dhe Prokurorise, por meqe Rama u be trim, mire eshte te tregoje si fillim se kush jane emrat e atyre njerezve qe pozonin ne video sikur ishin “komisioni i tenderit”!!

Alooo Edi!!? Po pres…