E enjte, 3 Dhjetor, 2020
8 C
Tirana

Ndihmat nga qeveria/ Alibeaj akuza Ramës: Çdo bashki ka marrë vetëm 3 pako

Më të lexuarat

Nesër përfundon afati 3-javor për kufizimin e lëvizjes deri në orën 22:00

Ditën e nesërme do të marrë fund edhe kufizimi i lëvizjes deri në orën 22:00, i vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve 3 javë...

“Je një shtrigë”, Rama nuk ia përton drejtoreshës së shkollës (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar një tjetër shkollë në Durrës, e cila u rindërtua pasi u dëmtua nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të...

Luftë për trashëgiminë/ Zbulohet pasuria marramendëse e Maradonës

Të shumta kanë qenë dyshimet e ngritura së fundmi, për vdekjen e legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona, teksa në Argjentinë kanë nisur edhe...

27 vite nga vrasja e Pablo Eskobar, trafikanti nr. 1 i të gjitha kohërave

Karrierën kriminale e nisi në rrugët e qytetit të tij Medelin, kur ishte adoleshent. Vidhte makina, gurrë varresh, cigare, apo rrëmbente njerëz në këmbim...

Kurohej në Turqi prej COVID-19, ja çfarë po ndodh me trajnerin Gega

Trajneri i Kukësit Skënder Gega, ia ka dalë të mposhtë koronavirusin dhe sot pritet të kthehet në Shqipëri. Tekniku i nënkampionëve të vendit, ka...

UEFA përzgjedh stadiumin ”Air Albania” për finalen e madhe europiane

Për herë të parë në histori Tirana dhe Shqipëria futet në hartën e zhvillimit të aktiviteteve më të mëdha europiane të futbollit. Edicioni i parë...

Brenda burgut ku po mbahen Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së (FOTO)

Hashim Thaçi dhe ish komandantët e tjerë të UÇK-së ndodhen në Hagë, aty ku po presin që të nisin seancat e tjera të gjykimit....

Nikollë Lesi: Rama ka blerë gazetarët VIP me thasë me euro, Gjekmarkaj shembull

Gazetari Nikoll Lesi, ka dalë në mbrojtje të kolegut të tij Agron Gjekmarkaj, për të cilin ka folur me superlativa. Në një shkrim në gazetën...

Silva Bino: Nuk e kemi kaluar më të keqen, nesër mblidhemi me Komitetin Teknik

Shefja e epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino tha se nesër Komiteti Shëndetësor do të mbajë një mbledhje për tu njohur me...

Në Shqipëri do të nisin arrestimet “VIP”, ja mesazhi i fortë që erdhi nga BE

Nga: Spartak Ngjela E shihni se çfarë dëmi historik po i sjell Shqipërisë vonesa për eliminimin e korrupsionit të lartë shtetëror dhe ngritjen e një...

Ish-deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj ka reaguar në lidhje me heqjen e numrit të familjeve të ndihmuara, nga postimet e kryeministrit Rama.

Përmes një postimi në Facebook, Alibeaj thotë se këto 50 ditë janë shpërndarë vetëm 9059 pako ushqimore për familjet në nevojë.

Sipas ish-deputetit, qeveria ka shpërndarë vetëm 3 pako në ditë për cdo bashki.

Postimi i plotë:

E mbani mend tenderin e ushqimit 1,5 milion euro te Alo Xhacka-Alo Edi qe e “fitoi” nje kompani maqedonase qe shiste kompjutera???

Ja rezultati:

Ne 50 dite ka shperndare fiks 9059 pako!

Pra ne 1 dite ka shperndare 182 pako!

Shqiperia ka 61 bashki (po perjashtoj Shkodren se dihet qe per Ramen ata jane armiqte).

I bie qe cdo Bashki te kete marre vetem …3 pako!!!

Mesa duket, prandaj Gaztori i Surrelit qe beri qyfyre ne mengjes, ne darke nuk e tregoi me numrin e familjeve qe ka furnizuar me ushqime 🤔

Lexo edhe :   Basha-Ramës: Trego kush ta pagoi avionin për udhëtimin në Emiratet e Bashkuara

Ps: sa per tenderat sekrete, te jete i qete! Edhe pse u gdhi sot me qyfyren e radhes, prape nuk i tregoi letrat e tenderit! Ne fakt une ia kerkova dhe vazhdoj t’ia kerkoj SPAK-ut dhe Prokurorise, por meqe Rama u be trim, mire eshte te tregoje si fillim se kush jane emrat e atyre njerezve qe pozonin ne video sikur ishin “komisioni i tenderit”!!

Alooo Edi!!? Po pres…

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Champions/ PSG hakmerret ndaj Junajtid, zbaviten Juventus dhe Barcelona

Kanë përfunduar 6 sfidat e parafundit të Ligës së Kampionëve, të zhvilluara mbrëmjen e sotme, ku u regjistruan në total plot 19 gola. PSG ka...

Koronavirusi/ Gjermania do t’i zgjasë masat parandaluese deri në 10 janar

Qeveria në Gjermani ka marrë vendim që bllokimi të zgjasë deri në 10 janar. Sipas mediave të huaja, kancelarja Angela Merkel bëri të ditur vendimin...

‘E shoh veten në Kuvend’/ Pano Soko: S’dua të jem në pushtet, por në opozitë

Kandidati i “Nismës Thurje” Pano Soko ka deklaruar se nuk e kërkon pushtetin, por do që të jetë në opozitë. Në një intervistë për Report...

Denaj: Vitin tjetër do të kemi rritje ekonomike 10.6%. Ekspertja e kundërshton

Tërmeti i 26 nëntorit dhe më pas pandemia e Covid-19 shkaktuan një goditje të ekonomisë shqiptare, dhe vuri në pah mos-përgatitjen e duhur të...

Kosova, ndër vendet më të sigurta në botë nga terrorizmi

Terrorizmi mbetet problem i rëndësishëm dhe serioz në shumë vende, pavarësisht nga rënia e përgjithshme e ndikimit të tij në të gjithë botën gjatë...