E enjte, 16 Shtator, 2021
32.5 C
Tirana

Shfaqi probleme me frymëmarrjen, humb jetën 50 vjeçarja në Korçë

Një 50-vjeçare ka ndërruar jetë ditën e sotme në spitalin Rajonal të Korçës.

Bëhet me dije se gruaja vuante prej kohësh nga diabeti. Ajo kishte shfaqur probleme me frymëmarrjen gjatë shtrimit në spital.

Dyshohet se 50-vjeçarja mund të ketë qenë prekur nga koronavirusi. Të afërmit kanë bërë me dije se ajo nuk ka pasur asnjë kontakt me persona që vijnë nga jashtë që mund të jenë prekur.

Analizat e viktimës janë dërguar në Tiranë dhe përgjigjet e tyre priten të dalin ditën e nesërme.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....