E enjte, 17 Qershor, 2021
15.5 C
Tirana

U infektua vetëm 5 ditë pasi lindjes, foshnja arrin të mposhtë koronavirusin

Një foshnje nga Kina, që u diagnostifikua me koronavirus vetëm 5 ditë pasi kishte lindur ka arritur ta mposhtë virusin.

Mu’en, i cili tashmë është një muajsh është pacienti me moshë më të vogël, nga të prekurit me koronavirus. Ai u vendos menjëherë në karantinë kur rezultoi pozitiv me virusin vdekjeprurës.

Ai lindi më 31 janar dhe tani pas një muaji ai është ribashkuar me prindërit e tij, në spitalin e Fëmijëve Henan në qytetin Zhengzhou.

Specialistët i bënë foshnjës edhe dy teste të tjera për të qenë të sigurt, por rezultatet treguan se mushkëritë e foshnjës janë shëruar plotësisht.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reporterët pa Kufij: Rusia po i vret mediat e pavarura

Reporterët pa Kufij paralajmëruan për “zhdukjen graduale” të mediave të pavarura në Rusi dhe i kërkuan presidentit Vladimir Putin që të shfuqizojë të ashtuquajturin...

Italia ”shkërmoq” Zvicrën dhe kalon në raudin tjetër të ”Euro 2020”

Përfundon ndeshja e Grupit C. Italia ka mundur me rezultatin e pastër 3-0, Zvicrën dhe është kualifikuar në raundin tjetër të “EURO 2020”. Ndeshja u...

Irani synon blerjen e satelitëve rusë

Njoftimet se Irani po kërkon të blejë një sistem satelitor rus të avancuar nuk janë "veçanërisht shqetësuese" për sigurinë e trupave amerikane në rajon,...

Padia e Metës për Teatrin Kombëtar, Kushtetuesja tërhiqet për të marrë vendimin

Ka përfunduar pas 12 orësh, seanca në Gjykatën Kushtetuese për çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar, e cila filloi mëngjesin e sotëm rreth orës...

“Mos përdor gjuhën e Bashës”/ Spiropali debat me Abilekajn për 25 prillin

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe gazetari Enton Abilekaj, janë përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme. Të ftuar në emisionin ''Open''...