E diel, 27 Shtator, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

- Dinamo

Tirana triumfon në Gjeorgji ndaj Dinamos, do të përballet me Crvena Zvezda

Tirana ka arritur të kalojë raundin e parë kualifikues në Champions League, duke triumfuar 0-2 ndaj Dinamo Tbilisi-t në Gjeorgji. Bardheblutë e drejtuar nga Egbo...

Dinamo “bastis” Pogradecin, i merr edhe titullarin e mesfushës

Artion Alillari u zyrtarizua dje pjesë e Dinamos, klub që synon rikthimin në Superiore sezonin e ardhshëm. Pas sulmuesit, një tjetër futbollist është marrë nga...

Koliçi tek Dinamo? Gardiani pogradecar: Jam në Gjermani, ja si qëndron e vërteta

Enea Koliçi nuk do të jetë më portier i Flamurtarit dhe kjo nuk mund të vihej në diskutim për vetë situatën që po kalon...

Prish kontratën me Dinamo Zagrebin, mesfushori shkodran firmos për Teutën

Uendi Vecaj ka firmosur ditën e sotme një kontratë 3-vjeçare me skuadrën e Teutës. Mesfushori shkodran ka qenë pjesë e Teutës edhe sezonin që...

Skënderbeu “varroset” si Dinamo? Daja: Drastike, lojtarët ishin të pamotivuar

Trajneri Ilir Daja pas ndeshje që Skënderbeu u mposht nga Vllaznia është shprehur se lojtarët janë dukur të pamotivuar në fushë dhe dukej sikur...

Duka dhe Rama shkatërruan kompleksin Dinamo; Legjendat shiten tek tregu çam

FSHF në bashkëpunim me qeverinë aktuale kanë miratuar një fond që kompleksin Dinamo ta kthejnë në zyrat e reja të Federatës. Punimet kanë filluar,...

Formacionet zyrtare: Skënderbeu – Dinamo e Kievit

Skënderbeu do të zbresë ë fushë me një formacion sulmues 4-3-3, si tha dhe tekniku daja një ditë më parë që do të luajmë...

Të fundit

Moti për nesër/ Reshje dhe shtrëngata në të gjithë vendin

Sot pasdite (e diel, dt. 27) priten reshje të dobëta në të gjithë vendin. Nesër (e hënë, dt. 28) priten reshje intensive në qarqet...

Do zëvendësojë Bora Zemanin? Romeo dhe Donald Veshaj në kafe me Xhemi Shehun

Pas përfundimit të programit “Treshat”, Romeo dhe Donald Veshaj po përgatiten për fillimin e një sezoni të ri televiziv. Pas largimit të Bora Zemanit...

Pandemia/Rama jep lajmin e madh për lokalet

Bizneset vuajtën pasojat e koronavirusit. Shumë prej tyre kapitulluan, e shumë të tjera janë në fije të perit, duke mos gjeneruar shumë të ardhura....

Lëvizja surprizë/ Basha përjashton nga gara Lefter Maliqin

Demokratët e Qarkut të Beratit do të votojnë të hënën për kandidatët e propozuar nga anëtarësia. Qarku i Beratit, me 8 mandate, ka një...

Sërish aksident në Tiranë, makina përplas 70-vjeçarin

Një tjetër aksident i rëndë ka ndodhur sot në Tiranë, ku një mjet ka përplasur një të moshuar. Tek ‘21 Dhjetori’ mjeti me drejtues...