E premte, 26 Shkurt, 2021
19 C
Tirana

Tirana eliminohet nga Korabi, Dinamo shokon Bylisin (Rezultatet)

Tirana dhe Bylisi janë eliminuar nga Kupa e Shqipërisë. Bardheblutë humbën ndaj Korabit me rezultatin 0-1 në 120 minuta.

Edhe pse me 10 lojtarë prej minutës së 68-të, dibranët arritën të triumfonin.

Një kualifikim emocionues edhe për Dinamon. Skuadra e trajnerit Karamata, fitoi me përmbysje në shtesa përballë Bylisit.

KUPA E SHQIPËRISË, Turi i Dytë
Grupi A

Tirana-Korabi 0-1

Teuta-Kastrioti 5-0

Bylis-Dinamo 1-2

Grupi B
Kukësi-Besa 2-1

Skënderbeu-Pogradeci 3-0

Partizani-Apolonia 1-0

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK: Vartësit e tij kërcënojnë qytetarët për votën

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi, ka kallëzuar penalisht në SPAK rivalin e tij në këtë qark, Taulant Ballën. Gjatë intervistës në emisionin...

UNICEF sjell në Kosovë shiringa për vaksinën kundër Covid-19

Shefi i zyrës së UNICEF-it (Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë) në Kosovë, Murat Sahin përmes një postimi në llogarinë e tij në...

Kush do i fitojë zgjedhjet e 25 prillit? Del sondazhi i IPSOS

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”...

Studimi i ri: Ja çfarë ndikimi ka mbajtja e maskës në rrahjet e zemrës

Studiuesit në Spitalet Universitare Rainboë Babies & Children (UH Rainbow), botuan të mërkurën të dhënat e një studimit të ri, që tregon se mbajtja...

Çfarë fshihet pas dorëheqjes së Bamir Topit nga FRD? Bardhi zbardh detaje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherazi drejtues politik në Qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi, komentoi mbrëmjen e sotme largimin e Bamir Topit nga...