E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

skandali

U kap duke puthur sekretaren/ Ish-ministri britanik largohet nga shtëpia

Ish-ministri i Shëndetësisë në Britaninë e Madhe, Matt Hancock, ka dalë nga shtëpia pas zbulimit të skandalit seksual me sekretaren e tij, Martha. Prestigjozja britanike,...

Skandali Pegasus: Shtete që përdorën programin përgjues

Aktivistë, gazetarë dhe politikanë në të gjithë botën janë përgjuar përmes telefonit, duke ngritur shqetësimet për mosrespektimin e privatësisë dhe abuzimin me të drejtat...

Skandali me uniformat e policisë, çfarë deklaruan të prangosurit për procesin

Gazetarja Anila Hoxha e “Top-Channel” ka publikuar detaje të reja rreth dosjes së skandalit të uniformave të policisë. Teksa të 9 të dyshuarit Edlira...

“Je me shqetësime mendore”, si trajtohet qytetarja kur bën kallëzim në polici

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së martës një skandal që ndodh brenda një komisariati policie, ku disa oficerë policie ofendojnë dhe tentojnë të nxjerrin...

Ish-bosët e Volkswagen do të paguajnë 288 milion euro për skandalin Dieselgate

Hannover, Gjermani (dpa) - Sipas dokumenteve të gjykatës, ish-shefi i Volkswagen Martin Winterkorn dhe tre ish-drejtues të tjerë kanë rënë dakord të paguajnë 288...

Të dhënat personale, dëmi i pakthyeshëm

Qarkullimi i të dhënave sensitive për 910 mijë qytetarë të Qarkut të Tiranës ka krijuar një “lojë” të rrezikshme dhe me pasoja të pakthyeshme...

Skandali me të dhënat personale/ Meta: Shqipëria po bëhet turpi i botës

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar në lidhje me vendimin për sekuestrimin e pajisjeve kompjuterike dhe elektronike të gazetarëve të Lapsi.al, që publikoi...

Skandali me të dhënat personale/ Bushati: Duhet të jetë shqetësimi i qeverisë

Ish-ministri i jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati një një lidhje ‘live’ në Instagram ka komentuar rreth publikimit të të dhënave personale të mbi 900...

Skandali me të dhënat personale/ Spiropali: Nuk janë publikuar nga PS

Ministrja për marrëdhëniet me parlamentin, Elisa Spiropali ka reaguar në lidhje me skandalin e publikuar dy ditë më parë, së të dhënave personale të...

Skandali në Itali në kulmin e pandemisë: Si u “zhdukën” maskat që duhet të mbërrinin në Lazio

Mediat italiane i janë rikthyer skandalit që u regjistrua në muajin maj, ku një ngarkesë maskash të blera nga rajoni i Lazios nuk u...

Të fundit

Barrierat tek “Pushimi i Shoferëve” në Lushnjë, Braçe u del krah banorëve

Mëngjesin e sotëm, banorë të fshatrave në anë të autostradës Lushnje-Fier bllokuan rrugën në shenjë proteste, duke krijuar radhë kilometrike automjetesh. Ata kundërshtuan një...

A është e përgatitur bota për ndryshimin e klimës? Çfarë thonë ekspertët

Deri tani qeveritë dhe industria janë përqendruar fort në uljen e emetimeve të CO2 nga avionët, pasi sektori i aviacionit është përgjegjës për rreth...

Emërohet drejtori i ri i Tatimeve, ja kujt iu besua posti i rëndësishëm

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai zë vendin e Delina Ibrahimajt, pas emërimit të kësaj të fundit në krye të...

“Më do si motër, s’kam punë me ty”, Fifi revoltohet pas fjalëve të Granitit

Prej kohësh, Fifi ka shprehur hapur pëlqimin që ka për Granit Canën. Madje banorët e "Big Brother VIP", shpesh i kanë ngacmuar. Dyshimet vijonin...

‘Po vijmë kurvë’, prokurorja shqiptare përballet me kërcënimet me jetë në SHBA

Një prokurore shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kërkuar ndihmë për sigurinë e saj. Prokurorja e Komonuelthit të Qarkut Loudoun, Buta Biberaj,...