E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

skandali

Skandali i korrupsionit në Zimbabve, reagon biznesmeni shqiptar

Biznesmeni shqiptar, Klodian Mërtiri, ka reaguar për herë të parë për skandalin me korrupsionin e tenderit 60 milionë dollarë në Zimbabve, për pajisjet mjekësore...

Skandali “Zhvatja”/ Jepet masa e dënimit për “Boki 13” dhe kryeprokuroren speciale

Bojan Jovanovski dhe ish-prokurorja speciale, Katica Janeva janë shpallur fajtorë nga Gjykata në Maqedoninë e Veriut. Ata akuzohen për rastin “Zhvatja”, rast i cili shënoi...

Skandali në ISSH/Drejtori i merr 70-vjeçarit 900 mijë lekë ryshfet për pensionin

Fiks Fare denoncoi me zë dhe figurë një tjetër rast mitmarrje, ku në “rrjetat” e emisionit investigativ ranë disa zyrtarë të Agjencisë së Sigurimeve...

Gruaja e ministrit të Mjedisit duke festuar me grushte parash (VIDEO)

Jo rrallëherë, zyrtarët shtetërorë janë kritikuar për luksin që kanë treguar, derisa sipas Bankës Botërore mbi 20 për qind e qytetarëve jetojnë në varfëri,...

Shehaj: Skandalin e “Unazës së Re” e zbulova për 2 minuta dhe me 3 dollarë

Ish-deputeti i PD-së, Agron Shehaj, ka folur rreth skandalit me firmën e ndërtimit tek Unaza e Re. I ftuar në emisionin “Opinion”, Shehaj tha se...

Zbulohet skandali/ Mashtruesja, zgjidh hallet e njerëzve me karamele e “ysht” drejtësinë

Emisioni “Stop” sjell sonte në mbrëmje përmes kamerës së fshehtë një histori të një mashtrueseje. E cila përmes ritualeve të saj, arrin të "shërojë”,...

Kaloi fundjavën në spital, ish-prokurorja Janeva rikthehet në burg

Pas katër ditësh mjekim spitalor, ish-Prokurorja Publike Speciale, Katica Janeva, rikthehet në paraburgim në burgun hetues “Shkup”. Ishte avokatja e saj, Irena Fërçkovska, ajo...

Zbulohet skandali/ Si organizohet shitja e trupit në Shqipëri

Emisioni “Stop”, përmes kamerës së fshehtë, sjell sonte në mbrëmje një tjetër fenomen shqetësues të shoqërisë shqiptare. Edhe pse i ndaluar me ligj, prostitucioni...

Pedagogu pësoi goditje në zemër/ Kush është vajza që i kërkoi ta kalonte në provime

Pedagogu që u shfaq në video-skandalin e transmetuar në emisionin "Stop", është shtruar me urgjencë në pavionin e kardiologjisë në QSUT. Pas ngjarjes me...

Andi Lila zbulon skandalin: Ministri na hoqi pasaportat diplomatike

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Andi Lila, ka habitur me deklaratën e tij të fundit, teksa u shpreh se lojtarëve kuqezinj u është hequr dekorimi...

Të fundit

Gabriel Escobar do të përcjellë në Shqipëri mesazhin e Rozenbergëve

Nga: Azgan Haklaj  Besë me Atdheun dhe Amerikën! Foltoret e Berishës si Pravda e Leninit. Revolucioni paqësor, konservator i Berishës si revolucioni bolshevik. Ka disa disa kohë që...

Vetingu në politikë/ PD kërkon deri në 22 vite burg për politikanët

PD mbetet e vendosur për të çuar përpara nismën e saj, për të futur në Vetting të gjithë politikanët. Demokratët kanë shtuar propozimet e...

“22 vite burg për politikanin që zgjidhet me vota të vjedhura”

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar propozimin e PD-së për dënimin me burg për atë që zgjidhet me vota të vjedhura. Me anë...

Euro prek nivelin më të ulët që nga gushti 2019

Euro e nisi javën me rënie të mëtejshme ndaj lekut. Sipas kursit zyrtar të këmbimit të Bankës së Shqipërisë, monedha europiane u këmbye me...

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...