E enjte, 29 Tetor, 2020
14.4 C
Tirana

Etiketa

portier

Real Madrid i kthen portierin kampionëve të PSG

Real Madrid ka konfirmuar një largim, jo të rëndësishëm. Alphoso Areola, portieri 27-vjeçar i PSG, ishte në huazim te kampionët e La Liga dhe tashmë...

Portieri i Kombëtares shqiptare infektohet me koronavirus

Portieri Andrea Hoxha është infektuar me koronavirus. Nëpërmjet profilit të tij në “Instagram”, portieri kuqezi njofton se është pozitiv me koronavirus, por gjendja e...

Tre ditë në koma pasi u godit nga rrufeja, portieri rus rikthehet me shenjë dhe kontratë të re

Një portier 16-vjeçar i cili javë më parë u godit nga rrufeja gjatë një stërvitje me ekipin e tij, është rikthyer sërish në fushë...

Ardhja e Nübel në skuadër, Neuer lë Bayern Munich

Pas nënshkrimit të Alexander Nübel për Bayern Munchen kanë ardhur edhe pakënaqësitë e para nga ekipi. Portieri titullar i kampionëve të Gjermanisë, Manuel Neuer nuk...

Rënia e portierit të Partizanit nga kati i gjashtë, reagon klubi i kuq

Portieri i Partizanit Aldo Teqja ka rënë nga kati i gjashtë i një pallati, ndërkohë së fundmi ka reaguar klubi i kuq, duke dhënë...

UEFA shpall Alisson Becker si portierin më të mirë të Champions League

UEFA ka shpallur brazilianin Alisson Becker si portierin më të mirë të sezonit të kaluar në Champions League.   View this post on Instagram   @alissonbecker: #UCL Goalkeeper...

“Berisha më i miri për ekipin e tij”, Gasperini ngre në piedestal portierin shqiptar

Etrit Berisha ka debutuar mbrëmjen e djeshme me SPAL-in, pikërisht ndaj ish-skuadrës së tij Atalantës. Trajneri i bergamaskëve, Xhan Piero Gasperini e vlerësoi maksimalisht...

Vijojnë kërkimet për portier, Partizani hedh sytë te…

Partizani ka nisur kërkimet për një portier. Drejtuesit po bëjnë çmos që të gjejnë një tjetër lojtar për këtë sektor dhe nuk duan thjesht...

Luftëtari gjen portier në Greqi, zbulohet afrimi i parë

Pas largimit të Shkëlzen Ruçit dhe Edvan Bakajt, Luftëtari ka mbetur pa një portier që jep garanci për sezonin e ri, edhe pse klubi...

Koliçi tek Dinamo? Gardiani pogradecar: Jam në Gjermani, ja si qëndron e vërteta

Enea Koliçi nuk do të jetë më portier i Flamurtarit dhe kjo nuk mund të vihej në diskutim për vetë situatën që po kalon...

Të fundit

Juve bie në Torino përballë Barçës, Sevilja dhe Dortmundi bëjnë detyrën

Përfundojnë ndeshjet e dyta në grupe të Champions League. Barcelona ka mundur pastër 2-0 Juventusin. Lacio dhe Klub Bryzh e kanë mbyllur në barazim 1-1...

Topalli prezantoi partinë e re, thumbon Ndoka: Sot “rilindi” Jozefina, urime

Sulme të shumta ka pasur ditët e fundit ndaj Jozefina Topallit dhe të gjithë eksponentëve që kanë braktisur Partinë Demokratike për të krijuar forcat...

Morata i shënon tre herë Barcelonës, asnjë gol nuk vlen

Dy herë dërgoi topin në rrjetë Alvaro Morata në pjesën e parë përballë Barcelonës në Champions League, por goat u anuluan për pozicione të...

Më shumë se 71 milionë amerikanë kanë votuar tashmë në zgjedhjet presidenciale

Amerikanët po votojnë herët për zgjedhjet presidenciale të së martës së ardhshme në shifra rekord, si rezultat i ndjenjave të forta pro ose kundër...

Nuk kemi shkop magjik, Manastirliu-qytetarëve: Mbani maskat dhe ruani distancën

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu iu ka bërë thirrje qytetarëve që të respektojnë masat e vendosura nga autoritetet shëndetësore. Sipas saj, vetëm në këtë mënyrë...