Sport

Rënia e portierit të Partizanit nga kati i gjashtë, reagon klubi i kuq


               Publikuar në : 22:15 - 05/10/19 user tir

Portieri i Partizanit Aldo Teqja ka rënë nga kati i gjashtë i një pallati, ndërkohë së fundmi ka reaguar klubi i kuq, duke dhënë informacione rreth gjendjes shëndetësore të portierit.

Ja njoftimi i plotë i Partizanit: “Klubi njofton se pjesëtari i ekipit Aldo Teqja siç edhe është raportuar në media ka pësuar një aksident menjëherë pas përfundimit të takimit Partizani – Teuta. Aktualisht portieri Teqja gjendet i shtruar në spitalin e Traumës në Tiranë, nën mbikëqyrjen e mjekëve, fatmirësisht jashtë rrezikut për jetën. Mjekët e spitalit janë duke monitoruar gjendjen e Lojtarit. Prezent në ambientet jashtë spitalit janë shokët e skuadrës, stafi dhe drejtues të Klubit”.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT