E mërkurë, 27 Tetor, 2021
6.5 C
Tirana

Etiketa

partizani

Zbardhet kalendari i plotë i Superiores/ Ja kur luhen derbet e kryeqytetit

Kategoria Superiore do të nisë më 11 shtator rrugëtimin e saj të 83-të. Këtë të premte, në stadiumin “Air Albania” u hodh edhe shorti...

Bazel shumë i fortë për Partizanin, ”Demat e Kuq” humbasin thellë në Zvicër

Partizani është mposhtur në ndeshjen e parë, të raundit të dytë në kompeticionin ''Conference League''. Demat u Kuq janë mundur me rezultatin e thellë...

Conference League/ Partizani luan në Bazel, Teuta favorite, Drita me Fejenordin

Ndeshjet e sotme të skuadrave shqiptare: 19:00 Teuta-Inter Club D’Escalades (Andora) 19:00 AEL Limasol-Vllaznia (Qipro) 19:00 Laçi – Kraiova (Rumani) 19:00 Riga-Shkëndija e Tetovës (Letoni) 20:00 Shkupi – Santa...

Analiza/ Shanset e ekipeve shqiptare në Conference League

Skuadrat shqiptare në Europë (Conference League) vijnë përpara kundërshtarëve me potencialë të ndryshëm. Bazeli i cili i ka rënë për hise Partizanit dhe Inter...

Skuadrat shqiptare/ Sonte ndeshjet e kthimit në Conference League

Sot është dita e së vërtetës për skuadrat shqiptare që luajnë në Conference League, kompeticionin më të ri për klubet e Europës. Takimet e...

Conference League/ Partizani, Vllaznia dhe dy derbi shqiptarësh sonte në Europë

Pas dështimit të Teutës, Laçit, Shkëndijës dhe Prishtinës, sot në fusë zbresin pjesa e mbetur e ekipeve shqiptare që luajnë këtë vit në kompeticionet...

Conference League/ Partizani short të lehtë, Laçi e Vllaznia në Ballkan

Shorti për skuadrat shqiptare: Laçi-Podgorica Shkupi-Llapi Sfintul George-Partizani Deçiç-Drita Shiroki Brijeg-Vllaznia Partizani Sfintul George është një skuadër moldave me vetëm një Kupë Moldavie në palmares. Me vlerë rreth 3.7 milion euro...

Superliga/ Sot mësohet kampioni i ri, Durrësi me zemër në dorë, Vllaznia lutet

Superliga/ Sot, në orën 17:00, nis të luhet java e fundit e Superligës shqiptare. Njëkohësisht, sepse duke qenë se jemi në fund, ndeshjet në të...

Komisioni i Disiplinës gjobit Partizanin, paralajmërohet trajneri Ilir Daja

Komisioni i Disiplinës, ka marrë vendimin për të gjobitur me 100 mijë lekë skuadrën e Partizanit, për shkak se skuadra kryeqytetase ka dështuar në...

Analiza/ Superliga ka ndarje asimtrike, futbolli i jugut në krizë

Kampionati më i lartë i futbollit në Shqipëri, Superliga, luan javën e fundit të mërkurën e 26 majit. Titulli kampion dhe skuadra e dytë...

Të fundit

Të gjithë kanë Covid!, po ku shkuan fjalët e Helena Kadaresë!?

Nga: Frrok Çupi Para tre ditësh, Helena Kadare, kur s’ka dalë në publik prej vitesh, doli dhe lëshoi një lutje për rininë. “Ne të rriturit...

Bëri simbolin e shqiponjës dykrenare, Miss Serbia lë garën

Bërja e shqiponjës dy krenare nga Miss Serbia, Valentina Petrovic, ka tërbuar mediat serbe. Bukuroshja ka bërë shqiponjën, teksa ka pozuar me Miss Kosovën...

Zi në Ministrinë e Kulturës, ndërron jetë regjisorja e njohur

Një lajm tragjik ka ardhur sot nga Kosova, ku regjisorja e njohur Burbuqe Berisha, ka ndërruar jetë në ambientet e Ministrisë së Kulturës. Figura...

Një Kastriot i panjohur nga Dalmacia

Nga: Pëllumb Xhufi Emri dhe fama e Gjergj Kastriot Skënderbeut, e kthyen heroin në një referencë historike dhe element identifikimi kombëtar e kulturor për shqiptarët...

“Do shpërndajmë 1050 shtëpi”, Ahmetaj zbulon vendimin e qeverisë

Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj, ka zbuluar vendimin e qeverisë për Rindërtimin, ku në dy vjetorin e tërmetit do të shpërndahen 1050 shtëpi. Ahmetaj ka hedhur...