Futboll

Ardhja e Nübel në skuadër, Neuer lë Bayern Munich


               Publikuar në : 10:40 - 17/01/20 B H

Pas nënshkrimit të Alexander Nübel për Bayern Munchen kanë ardhur edhe pakënaqësitë e para nga ekipi.

Portieri titullar i kampionëve të Gjermanisë, Manuel Neuer nuk duket aspak i kënaqur me këtë lëvizje. Arsye për këtë është bërë klauzola që Nübel kërkoi në kontratën e tij, ku thuhet se ai duhej të luajë në 15 ndeshje sezonin e ardhshëm.

Sipas France Football, Manuel Neuer ia ka bërë të qartë drejtorit sportiv, Hasan Salihamidzic, se ai nuk do të shkojë mënjanë për portierin e ri.

“Për sa kohë jam këtu, unë do t’i luaj të gjitha ndeshjet pa marrë parasysh konkurrencën, përfshirë miqësitë”, mësohet të ketë thënë portieri.

Raportohet se menaxheri i Neuer po sheh mundësi të tjera dhe në shteg ka dalë Juventusi. Kampionët e Italisë kanë legjendën Buffon si portier të dytë, ndërsa titullari i ekipit është Ëojciech Szczęsny, i cili nuk është se ka performuar aq mirë.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT