E martë, 20 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Ardhja e Nübel në skuadër, Neuer lë Bayern Munich

Më të lexuarat

Italia e gjunjëzuar nga koronavirusi, regjistron shifra alarmante. Masat e reja

Italia është e gjunjëzuar nga koronavirusi. Pas rritjes së numrit të rasteve të reja, Italia do t’i ashpërsojë masat kundër covid-19. Të dielën mbrëma,...

Një izolim i dytë nga koronavirusi? Rrakacolli tregon skenarët

Rritja alarmante  e rasteve të reja me Covid-19 ditët e fundit në vend, ka shtuar frikën te qytetarët se mund të ketë një izolim...

A do të ketë një mbyllje të dytë? ISHP në prag të masave të forta shtrënguese

Autoritetet në Shqipëri kanë përsëritur gjatë ditëve të fundit se gjithmonë po tentohet që Shqipëria të mos izolohet, ndërsa pasojat do të ishin fatale....

Makina e gazetarit shqiptar bëhet shoshë nga plumbat, dalin pamjet e rënda

Gazetari i portalit “Reporteri” në Kosovë, Shkumbin Kajtazi, gjatë mesnatës është përballur me një sulm të rrezikshëm. Ndaj mjetit të tij është qëlluar me rreth...

“Shqipëria do të izolohet më 23 tetor”, Alfred Cako bën parashikimin e frikshëm

Konspiracionisti Alfred Cako ka bërë një parashikim të frikshëm, ku sipas tij, vendi ynë do të përjetojë një karantinë të dytë. Ndonëse ende nuk...

Naftëtarët refuzojnë Ramën: Nuk dalim nga greva pa ardhur këtu e pa marrë pagat

Grevistet naftëtarë nuk kanë vonuar përgjigjen për kryeministrin Edi Rama, pas ftesës së këtij të fundit për bisedime. Ata nuk e pranuan thirrjen e tij,...

Bum infektimesh në Shqipëri, 3 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Situata me pandeminë në Shqipëri nuk po njeh shenja përmirësimi. Edhe ditën e sotme ka patur një bum të infektuarish. Tre persona kanë humbur jetën...

Shtëpi 500 mijë euro në Palasë? Basha i përgjigjet Braçes

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas akuzave të zv.kryeministrit Braçe se ai ka blerë shtëpi në Palasë në vlerën e 500,000 eurove. Basha...

Meta me tone të ashpra ndaj Bashës: Thuaji popullit tënd që je peng dhe vazhdo

Deklarata e kreut të PD, Lulzim Basha se Meta për opozitarin, aq sa unë bëj presidentin, ka sjellë reagimin e ashpër të kreut të...

Specialisti shqiptar thotë se virusi do zhduket, nëse mbajmë maska për 6 javë

Çdo ditë e më shumë mjekët kërkojnë nga ana e qytetarëve disiplinim dhe mbajtjen e maskave, si një mënyrë për të penguar transmetueshmërinë e...

Pas nënshkrimit të Alexander Nübel për Bayern Munchen kanë ardhur edhe pakënaqësitë e para nga ekipi.

Portieri titullar i kampionëve të Gjermanisë, Manuel Neuer nuk duket aspak i kënaqur me këtë lëvizje. Arsye për këtë është bërë klauzola që Nübel kërkoi në kontratën e tij, ku thuhet se ai duhej të luajë në 15 ndeshje sezonin e ardhshëm.

Sipas France Football, Manuel Neuer ia ka bërë të qartë drejtorit sportiv, Hasan Salihamidzic, se ai nuk do të shkojë mënjanë për portierin e ri.

“Për sa kohë jam këtu, unë do t’i luaj të gjitha ndeshjet pa marrë parasysh konkurrencën, përfshirë miqësitë”, mësohet të ketë thënë portieri.

Raportohet se menaxheri i Neuer po sheh mundësi të tjera dhe në shteg ka dalë Juventusi. Kampionët e Italisë kanë legjendën Buffon si portier të dytë, ndërsa titullari i ekipit është Ëojciech Szczęsny, i cili nuk është se ka performuar aq mirë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rekord i ri të infektuarish, konfirmohen 4 humbje jete në 24 orët e fundit

Ende nuk ka asnjë shenjë përmirësimi nga situata me pandeminë në vend. Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 4 persona. Burime zyrtare nga...

Policia me “dorë të hekurt”, 522 gjoba për mos vendosjen e maskës (VIDEO)

Policia e Shtetit vijon me gjobat ndaj të gjithë shkelësve. Në njoftimin zyrtar, policia njofton se gjatë kontrolleve kanë konstatuar se shumica e qytetarëve...

Dyfishohen pagesat për koncesionet vitin e ardhshëm, 120 mln euro

Buxheti i shtetit pritet të paguajë 14.5 miliardë lekë vitin e ardhshëm (gati 120 mln euro) për pagesat për 13 kontrata koncesionare aktive, sipas...

“Kam kaluar koronavir*sin”, Alketa Vejsiu rrëfen përjetimet

Moderatorja Alketa Vejsiu ka zbuluar se e ka kaluar koronavirusin. Edhe ajo nuk i ka shpëtuar infektimit me COVID-19, por fatmirësisht simptomat duket se...

Lufta ndaj Covid, NATO i dorëzon Shqipërisë 60 respiratorë

NATO i ka dorëzuar Shqipërisë 60 respiratorë, si ndihmë në luftën ndaj Covid-19. Lajmin e bëri të ditur Ambasada e SHBA-ve në vendin tonë. Sipas ambasadës,...