E hënë, 18 Janar, 2021
7 C
Tirana

Nuk mbarojnë telashet për Strakoshën, portieri shqiptar i dyshuar me Covid

Pak ditë më parë, portieri i Lacios, Tomas Strakosha rezultoi negativ me koronavirus dhe ishte gati të bashkohej me skuadrën kryeqytetase, për ndeshjen sotme ndaj Zenitit në Champions League.

Raportime të agjencisë “ANSA” zbulojnë se pas rishikimit të analizave në spitalin “Moscat”, nga 95 tamponë të shqyrtuar, vetëm njëri prej tyre ka qenë i kundërt me atë të laboratorit të kontraktuar nga Lacio. Ai është i Tomas Strakoshës.

Gardiani i kombëtares sonë, më 6 nëntor në testin e kryer nga “Futura Diagnostica” ka rezultuar negativ, ndryshe nga rishikimi i prokurorisë së Avelinos, e cila të njëjtin tampon, e nxjerr pozitiv.

Mbetet të shihet vërtetësia e këtij lajmi, por nëse vërtetohet, Lacion e pret një dënim i ashpër.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...