E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

U bë i njohur për golat e shënuar, ish-portieri i futet politikës

Ish-portieri i Paraguait, Hoze Luis Shilavert i cili u bë i njohur nga golat me penallti dhe nga goditjet e dënimit, ka dhënë një lajm të madh dhe befasues.

Ai i ka hyrë rrugës së politikës ku përveçse për deputet, do të kandidojë edhe për president në vendlindjen e tij.

Këtë lajm e ka bërë publik vetë Shilavert, ku në një postim në “Twitter” ai shkruan: “Krenar që jam paraguaian.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rama i sigurtë për fitoren, bën bilancin para zgjedhjeve

Në një konferencë për mediat, kryeministri Rama u ndal tek përmbytjet në vend, duke thënë që jemi përmisuar në krahasim me vitet e kaluara....

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...

Ne nuk jemi gati për Evropën pa Angela Merkelin

Nga: Mujtaba Rahman “Politico.eu” 2021 është viti kur Evropa do të duhet të mësojë që të jetojë pa Angela Merkelin. Kancelarja gjermane do të tërhiqet...

Rama do fërkojë duart, për sa kohë që opozitarët mbeten pragmatistë

Nga: Ben Andoni Do kishin një zë shumë më të besueshëm për publikun shqiptar nëse do të tregonin se konform programit dhe fizionomive, partitë e...