Strakosha i tërbuar me drejtuesit e Lazios, gati largimi i tij

Ndryshe nga Simone Inzaghi dhe lojtarët e tjerë të Lazios si Marusic ose Patric, për të cilët po diskutohet rinovimi i kontratës, e ardhmja e Thoma Strakoshës duket e pasigurt.

Pasi humbi pozicionin e tij fillestar, portieri shqiptar mund të bëjë disa vlerësime në lidhje me kontratën që e lidh me Lazion deri në vitin 2022, shkruan La Gazzetta dello Sport.

Gardiani i Shqipërisë, që ka humbur vendin e titullarit kundrejt Reina dhe është gjobitur për sjelljet e fundit në stërvitje po mendon një destinacion tjetër dhe ndoshta në verë mund të largohet.

Lazio do të donte të fitonte diçka duke qenë se do të mbetej një vit nga fundi i kontratës, por rinovimi nuk duhet në horizont. Strakosha do të luajë dhe me Reina duket gati e pamundur.