E hënë, 18 Janar, 2021
7 C
Tirana

Strakosha i tërbuar me drejtuesit e Lazios, gati largimi i tij

Ndryshe nga Simone Inzaghi dhe lojtarët e tjerë të Lazios si Marusic ose Patric, për të cilët po diskutohet rinovimi i kontratës, e ardhmja e Thoma Strakoshës duket e pasigurt.

Pasi humbi pozicionin e tij fillestar, portieri shqiptar mund të bëjë disa vlerësime në lidhje me kontratën që e lidh me Lazion deri në vitin 2022, shkruan La Gazzetta dello Sport.

Gardiani i Shqipërisë, që ka humbur vendin e titullarit kundrejt Reina dhe është gjobitur për sjelljet e fundit në stërvitje po mendon një destinacion tjetër dhe ndoshta në verë mund të largohet.

Lazio do të donte të fitonte diçka duke qenë se do të mbetej një vit nga fundi i kontratës, por rinovimi nuk duhet në horizont. Strakosha do të luajë dhe me Reina duket gati e pamundur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...