E hënë, 18 Janar, 2021
3 C
Tirana

Video/ Kur Rama thoshte: Shëndetësi falas! Berisha: Solli mjekësinë e ryshfetit

Në fushatën e vitit 2013, një nga pemtimet më të bujshme të Edi Ramës, ishte shërbimi shëndetësor falas për të gjithë.

Por, për ish-kryeministrin Sali Berisha, kjo ishte një mashtrim, dhe se shëndetësia është më e korruptuar.

Duke iu referuar rastit skandaloz, ku një sanitare i mori 8 milion lekë vajzës së një paciente në Spitalin Covid-2, e cila më pas ndërroi jetë pa marrë shërbimin e duhur, Berisha shprehet se Rama solli mjekësin e rryshfetit.

”Premtoi mjeksi falas, solli mjekësinë e ryshfetit 8 milione lek për të sëmurë. Ndiqeni dhe shpërndajeni sipas deshirës këtë video. Sb”, shkruan Berisha në rrjetin social, Facebook.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...