E martë, 18 Maj, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

largim

Zyrtare/ Hansi Flik merr drejtimin e Kombëtares së Gjermanisë

Tashmë është zyrtare. Hansi Flik do të jetë trajneri i ri i kombëtares gjermane të futbollit. Flik do të zëvendësoje Joakim Lëv, i cili më...

”Nuk ka kuptim të vazhdoj më”/ Muriqi kërkon largimin nga Lazio

Vedat Muriqi u transferua me bujë te Lacio në verë nga turqit e Fenerbahçes. Megjithatë aventura e sulmuesi të Kosovës te skuadra e Serisë...

Nishani kundër Bashës: Po mban peng Partinë Demokratike

Humbja e tretë rradhazi në zgjedhjet parlamentare, pritet të shkaktojë ”furtunë” brenda strukturave të Partisë Demokratike. Pas anëtarit të Kryesisë, Fatbardh Kadilli, edhe ish-Presidenti Bujar...

Çfarë ndodhi? Rama braktis në mes intervistën me gazetarin Babaramo

Kryeministri Edi Rama është larguar në mes të emisionit “5 pyetjet” nën drejtimin e gazetarit Ilir Babaramo. Ka qenë vetë gazetari i cili ka deklaruar...

Basha në Kamëz: Nuk ka ndryshim pa larguar Ramën

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim në Kamëz me simpatizantët dhe mbështetësit e tij, në kuadër të fushatës elektorale. Gjatë fjalës...

Najada Çomo largohet nga Komiteti Teknik i Ekspertëve, ja kush e zëvendëson

Drejtoresha e spitalit Infektiv, Najada Çomo është larguar nga Komiteti Teknik i Ekspertëve. Largimi i  saj vjen pas vendmit për të garuar nën siglën...

Shqipëri/ “Rrjedhja e trurit”, shqetësim për largimin e të rinjve

Në Shqipëri ka një shqetësim në rritje për largimin e të rinjve nga vendi. Çdo vit, afro 10% e numrit të studentëve, sipas autoriteteve...

“Populli është i zemëruar”/ Meta: Rama të ikë si Ramiz Alia

Presidenti i Republikës, Ilir Meta deklaroi se kryeministri Rama duhet të ndjekë shembullin e Ramiz Alisë. I ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, Meta tha se...

Tjetër ikje nga PS, Rama njofton largimin e Eglantina Gjermenit

Eglantina Gjermeni nuk do të jetë në listën e kandidatëve për deputet të Partisë Socialiste, për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Lajmin e ka...

Dorëheqjet nga kandidimi në PS, Vorpsi bëhet “i treti”

Ish Prefekti i Tiranës, deputeti Sadi Vorpsi, u bë emri i tretë nga rradhët e socialistëve që njofton dorëheqjen nga kandidimi për zgjedhjet e...

Të fundit

Shkodër/ Aksident i rëndë, si pasojë humb jetën një person

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Shkodër-Koplik, ku si pasojë e përplasjes së tre automjeteve në rrugën e...

Kapja e 400 kg kokainë, sekuestrohen edhe armë, para, celularë e kompjutera

Operacioni për kapjen e 400 kg kokainë në Kosovë, sekuestrohen edhe armë, para, celularë e kompjutera Policia e  Kosovës gjatë kontrolleve të thelluar që ka...

Faqet e para të gazetave europiane/ 18 maj 2021

Corriere della Sera : Restorante dhe sport, Italia rihapet. Corriere dello Sport:Juven apo Napolin, Alegri vendos! El Pais:Tensioni me Marokun shkakton krizë emigrimi në Cueta. Frankfurter Allgemeine...

Kurseni dhe kënaquni me përfitimet unike në botën e udhëtimit me TravelWorld

Meqenëse tashmë e kemi të njohur, myWorld ka në dispozicion një shërbim inovativ që ofron përfitime (Benefits) gjatë blerjes. Platforma numëron mbi 15 milion...

Ngjarjet kryesore nga vendi dhe bota

Ngjarjet kryesore të ditës së djeshme: Vendi: Gjatë natës, policia gjeti trupin e pajetë të 32-vjeçarit Endri Mustafa, ku thuhet se është ekzekutuar me armë...