E diel, 20 Qershor, 2021
18.5 C
Tirana

Do largohet nga Shqipëria? Berisha: Kush ikën është fajtor, njësoj si Gruevski

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi se nuk ka ndërmend të largohet nga Shqipëria, edhe nëse SPAK do ta thërrasë në pyetje, për dosjet e Gërdecit dhe 21 janarit. Deklarata e Berishës u bë mbrëmjen e sotme në emisionin ”Zonë e Lirë” në Tv Klan.

Berisha u shpreh se kundërshtarët e tij politikë kanë hedhur sulme ndaj tij, por nuk kanë asnjë provë që mund ta implikojë.

Teksa drejtuesi i emisionit Arian Çani, i kujtoi rastin e ish-kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevski i cili u arratis nga vendi, Berisha tha se nuk është fajtor, ndaj nuk do ta bëjë diçka të tillë.

Pjesë nga biseda

Arian Çani: Nëse të thërret SPAK.

Sali Berisha: Lë të më thërrasë 1000 herë.

Arian Çani: Do paraqitesh?

Sali Berisha: Absolutisht. Kundërshtarët kanë hedhur bomba kundër meje, kanë hedhur breshëri kundër meje. Në 99-ën u mblodhën gazetarët edhe thanë që ky ka përdorur krime kundër njerëzimit. Nëse do gjeni një shkelje ligjore tek unë….nuk e di… Edi Rama ka bërë hetime ditë e natë mbi veprimtarinë time dhe nuk ka gjetur asnjë gjë të vetme. 1000 herë t’i hapin dhe të më hetojnë.

Arian Çani: Nëse do ketë padi penale, a të ka shkuar në mendje të largohesh nga vendi?

Sali Berisha: Kurrë as më ka shkuar në mendje qoftë edhe në një të njëmijtën e sekondës të largohem nga vendi. Unë nuk i pëlqeja disidentët që iknin.

Arian Çani: Rasti Gruevski?

Sali Berisha: Fajtor. Pse do ikësh. Ikja nuk ekziston te unë. Kurrë. Nuk ka imunitet për Sali Bërishën. E kam për nder që kam hequr në vitin 2012 imunitetin për korrupsionin. Nuk ka parashkrim për Sali Berishën.

Lexo edhe :   Një lajm i keq për Berishën e Bashën dhe dy lajme të mira për PD
Lexo edhe :   Kapet ‘peshku i madh’, arrestohet për korrupsion prokurori i Sarandës

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

OBSH e shpall të përfunduar shpërthimin e Ebolës në Afrikën Perëndimore

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se shpërthimi i virusit të Ebolës, që nisi në shkurt në Guinea, ka përfunduar. Ky virus vdekjeprurës, që përcillet...

Levandovski mban gjallë shpresat e Polonisë, Spanja komplikon kualifikimin

Përfundon ndeshja e grupit C, ku Spanja ka komplikuar kualifikimin, pasi Polonia i ka surprizuar, duke i rrëmbyer një pikë. Sfida u mbyll në...

Gjermani, gjenden dy piktura të shekullit XVII në një kosh plehrash

Policia gjermane po kërkon për informacion për dy piktura origjinale nga artistë evropianë të shekullit të 17, të cilat përfunduan në një kosh plehrash...

Kapacitetet e Kosovës për vaksinim në masë të popullsisë kundër COVID-19

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloj vaksinimi në masë i qytetarëve kundër COVID-19, me synimin që të vaksinohen deri 320 qytetarë në muaj. Zyrtarë...

Mbi 1 milion vaksina/ Mbërrijnë në Rinas edhe 50 mijë doza të Coronavac

Mbrëmjen e sotme, kanë mbërritur në aeroportin ''Nënë Tereza'', 50 mijë doza të vaksinës kineze Coronavac. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi...