E premte, 28 Janar, 2022
4.5 C
Tirana

”Nuk ka kuptim të vazhdoj më”/ Muriqi kërkon largimin nga Lazio

Vedat Muriqi u transferua me bujë te Lacio në verë nga turqit e Fenerbahçes. Megjithatë aventura e sulmuesi të Kosovës te skuadra e Serisë A, nuk ka shkuar ashtu siç pritej, teksa tashmë ka vendosur të largohet.

Në Turqi zbulojnë se Muriqi dëshiron të rikthehet te Fenerbahçe dhe këtë ia ka bërë të ditur edhe menaxherit teknik të  Fenerbahçes, Emre Belozoglu.

Mediat turke kanë zbuluar një telefonatë të Muriqit me Belozoglu, ku raportohet se sulmuesi i ka thënë:“Nuk gjeta ambientin që doja këtu. Nuk ka kuptim që të vazhdoj të qëndroj dhe të këmbëngul më tepër. Nëse dëshiron të më shikosh përsëri te Fenerbahçe, unë jam gati”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mesazhet e Nokës me Nikollën e Manjën/Alibeaj: “Foltorja” bashkëpunon me Ramën

Në seancën e djeshme plenare të zhvilluar në Kuvend, mediat kanë kapur bisedat nga celulari i deputetit demokrat Flamur Noka, që ka zhvilluar në...

“Non grata”, Berisha: Kam bindjen se SHBA do ta korrigjojë gabimin

Për Berishën, deklarimi “non grata” nga ana e SHBA-së, është i bazuar në shpifje. Në emisonin "Opinion" në Tv Klan, Berisha ka deklaruar se...

“Urdhër nga Rama për të sulmuar FSHF-në”? Veliaj e thotë troç

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka hedhur poshtë në mënyrë kategorike hipotezën nëse me urdhër të Ramës ka sulmuar FSHF-së. I ftuar...

Rama bën parashikimin e ‘frikshëm’: Më 6 mars futet Meta, bashkohet me Berishën

Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Open”, kryeministri Edi Rama ka bërë një parashikim për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit. Ai ka thënë...

Reshje dhe borë, si do të ndryshojnë temperaturat nesër

Vendi ynë për ditën e premte pritet të jetë nën ndikim të masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti do të nisë me kthjellime dhe...