E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Buzhala-Ramës: Vaksinën e bëre i pari për të shpëtuar b… tënde

Gazetari nga Kosova, Berat Buzhala, ka komentuar kryeministrin Edi Rama, i cili para dy ditësh bëri vaksinën kundër Covid-19.

Buzhala shprehet se Rama mori vaksinën kundër virusit, jo donte të bënte një sakrificë për popullin, por sepse deshi të shpëtojë veten e vet.

“Une ma pak deshna kur hy me flejt, se sa qysh ish kane deshe Edi Rama dje kur e merrke vaksinen. U dokke sikur me deshte me e bo EKG’ne. Nejse, edhe nje send interesant, keta politikanet qe po i marrin te paret vaksinat, diqysh po dojne me e shite edhe kete akt si nje sakrifice per popullin. Demek, qe na po e marrim te paret. Shoq, thjesht po don me e shpetu bothen tande.”, shkruan Buzhala në rrjetin social, Facebook.

Më 11 janar, Shqipëria filloi fushatën e vaksnimit kundër Covid-19 në ambientet e stadiumit ”Air Albania”. E para që u vaksinua ishte drejtoresha e Spitalit Infektiv, Najada Çomo, dhe pasj saj kryeministri Edi Rama, për t’u pasuar me të tjerë mjekë.

Ndërkohë, Kuvendi i Shqipërisë do të miratojë më 28 janar, marrëveshjen me kompaninë Pfizer për dërgimin e vaksinave anti-covid në vendin tonë.

Më parë, shefi i qeverisë bëri me dije se kishte arritur marrëveshjen me Pfizer për 500 mijë të doza të vaksinës, 10 mijë prej të cilave pritet të mbërrijnë në fund të muajit janar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...

Ne nuk jemi gati për Evropën pa Angela Merkelin

Nga: Mujtaba Rahman “Politico.eu” 2021 është viti kur Evropa do të duhet të mësojë që të jetojë pa Angela Merkelin. Kancelarja gjermane do të tërhiqet...

Rama do fërkojë duart, për sa kohë që opozitarët mbeten pragmatistë

Nga: Ben Andoni Do kishin një zë shumë më të besueshëm për publikun shqiptar nëse do të tregonin se konform programit dhe fizionomive, partitë e...

Vendim i papritur/ Një tjetër konkurrent i “Për’puthen” lë emisionin

Pavarësisht shikueshmërisë dhe suksesit në "Për'puthen", konkurrentët të pakënaqur marrin vendime për të lënë emisionin. Emini nga Kosova, ka marrë vendimin e papritur për tu...

Pse opozita e Albinit, është më pranë fitores se opozita e Lulzimit

Nga: Kreshnik Spahiu Kosova dhe Shqipëria janë në prag të zgjedhjeve parlamentare. Çifti Vjosa dhe Albini ndryshojnë shumë nga Monika dhe Lulzimi? Nëse në Kosovë fitorja e...