E premte, 22 Janar, 2021
11 C
Tirana

Tre ditë në koma pasi u godit nga rrufeja, portieri rus rikthehet me shenjë dhe kontratë të re

Një portier 16-vjeçar i cili javë më parë u godit nga rrufeja gjatë një stërvitje me ekipin e tij, është rikthyer sërish në fushë me shëndet të plotë dhe me një kontratë të re.

Pasi u rimëkëmb, Ivan Zaborovsky ka nënshkruar një kontratë të re me një ekip futbolli në Rusi.

Ndonëse ngeli 3 ditë në koma, Ivan ia doli me sukses për të ndjekur pasionin e tij për futbollin.

Javë më parë, një video bëri xhiron e rrjetit, ku tregonte të riun i cili u godit nga rrufeja. Shokët sapo e panë që ai ra pa ndjenja në fushë, menjëherë iu afruan pranë ku dhe i dhanë ndihmën e parë.

Ai është në gjendje të mirë, por ende i ka mbetur një shenjë nga rrufeja.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...